Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3 zaprasza do udziału w cyklu odpłatnych, cotygodniowych warsztatów pt. „Third Sector English, customized to meet your specific needs”.

Warsztaty oparte są na autorskim programie, w pełni dopasowanym do potrzeb pracowników i pracowniczek organizacji pozarządowych; kulturalnych, kobiecych społecznych, aktywistów i aktywistek, wolontariuszy i wolontariuszek.

Cel szkolenia:
Doskonalenie języka angielskiego pisanego i mówionego potrzebnego w sytuacjach formalnych i nieformalnych związanych z działalnością w trzecim sektorze, przy jednoczesnym rozwijaniu kompetencji miękkich niezbędnych do międzynarodowego ‘sieciowania’ (tzw. networkingu) i komunikacji międzykulturowej

Na warsztaty zapraszamy osoby władające językiem angielskim na poziomie przynajmniej „intermediate”. W notacji podziału wg norm Rady Europy, B1 (intermediate). „Osoba posługująca się językiem na tym poziomie rozumie znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w jasnych, standardowych wypowiedziach, które dotyczą znanych jej spraw i zdarzeń typowych dla pracy, szkoły, czasu wolnego itd. Potrafi radzić sobie w większości sytuacji komunikacyjnych, które mogą zdarzyć się w czasie podróży w regionie, gdzie mówi się danym językiem. Potrafi tworzyć proste, spójne wypowiedzi ustne lub pisemne na tematy, które są jej znane bądź ją interesują. Potrafi opisywać doświadczenia, zdarzenia, nadzieje, marzenia i zamierzenia, krótko uzasadniając bądź wyjaśniając swoje opinie i plany.”

Miejsce:
Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3, V piętro, ul. Wojska Polskiego 63, Szczecin.

Czas:
8 spotkań po 3 godziny (24 godziny)
Pierwsze spotkanie: środa 25.04 godz. 16-19. Ze względu na długi weekend majowy, następne spotkanie odbędzie się 9 maja i w każdą następną środę. Ostatnie spotkanie 20.06.

Co w programie:
Wprowadzenie do „języka” trzeciego sektora – terminologia angielska
Praca na autentycznych materiałach o tematyce związanej z działalnością organizacji pozarządowych, problemami społecznymi, kampaniami społecznymi, równością i wolontariatem; wprowadzenie do terminologii instytucji UE i ONZ-u; nauka szybkiego czytania tekstów prawniczych w celu odnalezienia odpowiednich fragmentów i potrzebnych informacji; formułowanie jasnej wypowiedzi na podstawie tekstów napisanych fachowym żargonem

Profesjonalna rozmowa telefoniczna
Symulacje pomagające opanować niezbędne wyrażenia do przeprowadzenia profesjonalnej rozmowy telefonicznej (w tym między innymi: przedstawianie się, łączenie, pytanie się o kogoś, wyjaśnianie czyjejś nieobecności, zgłaszanie problemów technicznych, strategie uprzejmości)

Email English – efektywna komunikacja drogą elektroniczną
Zasady pisania poprawnego i czytelnego emaila do zagranicznych organizacji i partnerów na podstawie autentycznej korespondencji między organizacjami pozarządowymi (w tym na przykład: rozróżnianie języka formalnego od nieformalnego, używanie skrótów, aranżowanie spotkań, omawianie szczegółów, prośba o informacje)

Networking, socialising & skuteczne uczestnictwo w konferencjach
Ćwiczenia konwersacyjne i inscenizacje (role play), które pomogą nie tylko w przełamaniu bariery językowej, ale również w przełamywaniu indywidualnych i międzykulturowych barier blokujących skuteczną komunikację interpersonalną (przykładowe zagadnienia to: konwencje podczas rozmów towarzyskich, technika rozmowy typu small talk, czyli dlaczego niezobowiązująca rozmowa ‘o pogodzie’ pomoże nam osiągnąć zamierzony cel, witanie i oprowadzenie gości po organizacji i naszym mieście, aktywne i skuteczne uczestnictwo w konferencjach, jak rozwijać kompetencje międzykulturowe)

Sztuka prezentacji
Analiza zasad budowania skutecznego przekazu i wizerunku w języku angielskim w oparciu o prawdziwe wystąpienia na międzynarodowych konferencjach i szkoleniach (powitanie publiczności, prezentacja tematu, celów i struktury prezentacji, płynne przejście z jednego tematu do drugiego, opisywanie tabel, danych statystycznych, wykresów, przedstawianie argumentów, odpowiadanie na pytania, podsumowywanie, opisywanie źródeł, dziękowanie słuchaczom).

Uczestnicy szkolenia będą zaangażowani w praktyczne zadanie polegające na przygotowaniu własnej prezentacji na temat działalności organizacji, które reprezentują i/lub wybranego projektu, nad którym pracują

Metody pracy:
Zajęcia prowadzone są w formie cotygodniowych, 3-godzinnych interaktywnych warsztatów, opartych na ćwiczeniach, symulacjach, zadaniach typu role-plays, swobodnych rozmowach, dyskusjach oraz pracy z autentycznymi tekstami i nagraniami audio-wizualnymi.

Zajęcia prowadzone są wyłącznie w języku angielskim.

Każdy uczestnik otrzyma zestaw autorskich materiałów szkoleniowych.

Koszt:
199,00 zł za 8 spotkań (po 3 godziny każde)
Opłatę należy uiścić po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu się na szkolenie.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniu prosimy o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej dostępnej w załączniku.

Warsztaty kończą się otrzymaniem dyplomu uczestnictwa.

UWAGA: Możliwość indywidualnych konsultacji podczas trwania całego kursu, jak i kontynuacji w II etapie.
Moduł II przewiduje następujące zagadnienia: techniki dyskusji, a w tym niezbędne wyrażenia po angielsku do formułowania jasnych i adekwatnych przekazów jak i umiejętność podążania za tokiem wypowiedzi rozmówcy, pisanie wniosków grantowych i raportów po angielsku, wypełnianie formularzy grantowych, przygotowywanie formularzy ewaluacyjnych.

Osoba prowadząca warsztaty:

 

Normal
0

21

false
false
false

PL
X-NONE
X-NONE

 

 

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standardowy;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:”Times New Roman”;
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;
mso-fareast-language:EN-US;}

Anna Maria Chojnacka – aktywistka praw człowieka, członkini sieci trenerskiej edukacji globalnej Polskiej Akcji Humanitarnej, uczestniczka drugiej edycji międzynarodowego projektu Active Citizens – Aktywna Społeczność przygotowanego przez British Council i instytucję kultury Gdańsk 2016, którego celem jest aktywizowanie społeczności lokalnych, wspieranie aktywnych postaw obywatelskich oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu (styczeń-marzec 2012) oraz międzynarodowej wizyty studyjnej w Londynie organizowanej przez British Council (marzec 2012), od listopada 2011 we współpracy z Fundacją Nasza Przestrzeń prowadzi warsztaty z angielskiego prawno-człowieczego dla grupy trenerów anty-dyskryminacyjnych w Gdańsku, wolontariuszka z wieloletnim stażem w projektach na Ukrainie, Białorusi, Niemczech, i Słowenii, uczestniczyła w wielu międzynarodowych szkoleniach z kompetencji międzykulturowych (m.in. w „Warsztatach Dotyczących Kultury Romskiej W Kontekście Nierówności Społecznych” w Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa we Wrocławiu, „Dealing with Diversity: Developing a Multi-Cultural Mindset, David Solomons, Creative Learning Consultants we Włoszech). Absolwentka Europejskiego Programu Studiów Magisterskich w Dziedzinie Praw Człowieka i Demokratyzacji w Południowo Wschodniej Europie, na Uniwersytecie w Sarajewie i Uniwersytecie w Bolonii oraz studiów magisterskich na wydziale Stosunków Międzynarodowych i Europeistyki na Uniwersytecie w Dundee, w Wielkiej Brytanii.  Uczyła się również w USA i Niemczech.

Kontakt: Anna Maria Chojnacka
698184935 lub thirdsectorenglish@gmail.com

Wypełnij ankietę zgłoszeniową>>>

Zobacz zaproszenie w języku angielskim>>>

__________________________________

Warsztaty prowadzone w ramach odpłatnej działalności Stowarzyszenia POLITES