Data: 22.04.2012, miejsce: „Polana za Leśniczówką Białą” oraz „Szczecińska Gubałówka”

Impreza wystartuje ze specjalnie wyznaczonych tematycznych punktów, w których zbiorą się m.in. seniorzy, rodziny, dzieci, biegacze, rowerzyści. Istnieją również szansa aby podobne punkty powstały z inicjatywy mieszkańców. W tym celu zbierz znajomych, ustaw się w dowolnym punkcie miasta. Sposób dotarcia do festiwalowej METY oraz jej dystans zależy od Twojej kreatywności. Wydarzeniem Wyjdź z domu! łączymy wszystkich, którzy aktywnie pragną świętować pełnię wiosny. Będzie to też pierwsza odsłona Floating Trippin’ Festival, w której zmieniamy reguły gry. Każdy z Was będzie mógł stworzyć atrakcję i rozbudować festiwal o własny pomysł. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i regionu, instytucje oraz wszelkie organizacje chcące przyłączyć się do akcji! Wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się na dwóch przestrzeniach jednocześnie z podziałem na 3 części rekreacyjno – sportową, zdrowotną ( polana za Leśniczówką Białą – niedaleko jeziora Głębokiego) oraz ekstremalną (Szczecińska Gubałówka). Odkurz rower, zbij lektykę, przyjedź konno lub wyślij się przesyłką poleconą. Ważne abyś dotarł na miejsce i aktywnie świętował wspólnie z nami pełnię trwającej wiosny.

Jeżeli masz pomysł na przygotowanie dodatkowych atrakcji, które zrealizujesz na miejscu, bądź chciałbyś stworzyć i zorganizować alternatywny punkt startowy wyślij do nas swoją propozycję kierując ją na adres: kontakt@ft.szczecin.pl. Naniesiemy Twój pomysł, bądź punkt startowy na festiwalową mapę i tym samym oficjalnie dołączysz do grona osób wspierających wydarzenie! Tworząc własny punkt otrzymasz dodatkowo pakiet upominkowy oraz posiłek na mecie (polana za Leśniczówką Białą).

Co nas czeka w trzech gorących punktach???

1. Biała Polana ( ul. Miodowa 3, obok jeziora Głębokiego)

Przestrzeń stanie się enklawą dla rekreacyjno – sportowych konkursów, gier i zabaw. Mini turnieje w tenisa, piłkę nożną, ping ponga, siatkówki…możliwości jest wiele! Dodatkowym założeniem jest zorganizowanie zabaw związanych z grami pochodzących z lat 80tych. Czy pamiętacie grę w palanta, skoki przez gumę, dwa ognie, ringo, czy „ziemniaka”??? Wszystko jest możliwe – potrzebujemy tylko waszego uczestnictwa i aktywnego zaangażowania. Kto pierwszy zgłosi inicjatywę organizacji, którejś z wymienionych lub innych gier i zbaw, zostanie ogłoszony gościem honorowym wydarzenia, którego uwzględnimy w serwisach oraz programie imprezy. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, dane kontaktowe ( e-mail, telefon) oraz pomysł na atrakcję programową, bądź punkt startowy wraz ze szczegółami.

Podczas imprezy po raz pierwszy w skali naszego kraju powstanie „Miasteczko Zdrowia”, będące punktem, w którym będzie można skorzystać z kompleksowych i bezpłatnych, badań, profesjonalnych porad, szkoleń oraz warsztatów. Działanie powstanie dzięki połączeniu wielu organizacji, instytucji oraz odpowiedzialnemu biznesowi (działających w sektorze promocji zdrowia). Całości towarzyszyć będzie oprawa muzyczna  w rytmie najbardziej energetycznych brzmień zachęcających do zabawy i zdrowej rywalizacji.

2. Szczecińska Gubałówka ( ul. Lisiej Góry 5)

Przestrzeń stanie się miejscem widowiskowych zawodów ekstremalnych MTB, czyli wyczynowej jazdy na rowerach. W tym celu z inicjatywy Floating Trippin’ i pomocy firmy Eurovia powstał pierwszy w Szczecinie ogólnodostępny Dirt Park – wyczynowy tor rowerowy. W zawodach wezmą udział najlepsi zawodnicy z regionu i naszego województwa. Zapraszamy wszystkich zwolenników tego wyjątkowo widowiskowego sportu! Ekstremalnym lotom na Floating Dirt Parku towarzyszyć będzie muzyka grana przez Dj’a.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wydarzenie wspiera Gmina Miasto Szczecin.

Wszystkie atrakcje wydarzenia są bezpłatne!

Przyłącz się! Zobacz gdzie startują rajdy http://hot-point.pl/index,53.html

 

Pokaż Floating Hot-Point na większej mapie

Bliższe instrukcje znajdziesz na / Szczegóły wkrótce na stronach:

www.ft.szczecin.pl

www.hot-point.pl