Witajcie!

Okres powakacyjny nie musi być nudny – zapraszamy do Sektora 3 na kolejne warsztaty tematyczne. Dla każdego coś nowego i interesującego. Jeden dotyczyć będzie relacji z mediami, dowiemy się również najważniejszych kroków związanych z KRS. Skupimy się także na organizacjach pozarządowych omawiając kwestie formalne oraz poznamy ważne daty roku w organizacjach. Warsztaty to nie tylko możliwość zdobycia nowej wiedzy, ale także okazja do spotkania ludzi z wielką pasją.

 

Wszystkie warsztaty odbywają się w siedzibie Szczecińskiego  Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3, Aleja Wojska Polskiego 63

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz znajdujący się poniżej. 

 

WARSZTAT: Rok w organizacjach – ważne daty i wynikające z nich obowiązki

Kiedy: 16.09, godz. 16:00-19:00   Miejsce: Sala multimedialna

Każda organizacja powinna znać ważne daty i wynikające z nich obowiązki. Jest wiele terminów o których trzeba pamiętać a w natłoku działań o nich zapominamy. A pamiętać trzeba nie tylko o sprawozdaniach i raportach, ale także o konsultacjach i uchwalaniu budżetu gminy. Wszystkie informacje o roku w organizacjach przybliży nam Małgorzata Kopalska z wykształcenia socjolog i administratywistka, członkini Stowarzyszenia POLITES, która specjalizuje się w kwestiach prawno-formalnych związanych z zakładaniem i prowadzeniem organizacji.  Warsztaty dadzą pełny obraz terminów dotyczących organizacji oraz działań samorządów, które mają wpływ na życie każdego NGO.

 

WARSZTAT: NGO od strony formalnej

Kiedy: 18.09, godz. 16:00-19:00,  Miejsce: Sala multimedialna

Kilka dni później zapraszamy na kolejny warsztat prowadzony przez Małgorzatę Kopalską. Warsztat z tematu obowiązkowego dla każdej organizacji pozarządowej. Tym razem poruszymy kwestie formalno-prawne w funkcjonowaniu NGO. Uczestnicy dowiedzą się jak podpisywać umowy, zatrudniać pracowników czy chronić dane osobowe. Coraz częściej organizacje pozarządowe pragną organizować zbiórki publiczne, ale nie wiedzą jak to zrobić. Wystarczy przyjść na warsztaty, by poznać jak taką zbiórkę zorganizować od strony formalnej.

 

WARSZTAT: KRS w szczegółach, o czym należy pamiętać

Kiedy: 24.09, godz. 16:00-20:00, Miejsce: Świetlica

Kłopoty z aktualizacją danych i informacje o KRS-ie są problemem wielu osób. W tym przypadku wiedza dostępna w Internecie jest niewystarczająca. Stowarzyszenia i fundacje mają obowiązek rejestrowania się w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jeśli masz wątpliwości lub potrzebujesz poszerzyć wiedzę w tym temacie przyjdź na warsztaty „KRS w szczegółach, o czym należy pamiętać” a otrzymasz informacje od A do Z. Spotkanie poprowadzi Tomasz Łuczkowski- z wykształcenia prawnik, prezes przedsiębiorstwa Complex oraz prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Gryf w Szczecinie, który doświadczenie zdobywał min. jako szef zespołu promocji i informacji Zachodniopomorskiej Chorągwi ZHP. Po warsztatach z Tomaszem Łuczkowskim KRS przestanie być zagadką i orzechem ciężkim do zgryzienia.

 

WARSZTAT: Jak budować relacje z mediami   

Kiedy: 30.09.2013, godz:16-19, Miejsce: Sala Multimedialna

W dzisiejszych czasach komunikacja z mediami oznacza nie tylko doraźny przekaz, ale przede wszystkim buduje wizerunek organizacji. Jakość informacji przekazywanych na zewnątrz, wybór kanałów i narzędzi komunikacyjnych to klucz do skutecznej komunikacji. Te jak i inne zagadnienia związane z budowaniem relacji w mediach zostaną poruszone na warsztatach. Spotkanie poprowadzi Aneta Łuczkowska, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Doświadczenie zdobywała jako dziennikarka Polskiego Radio Szczecin oraz radia RMF FM. Pracuje jako reporterka TVN24 przygotowując materiały interwencyjne oraz prowadząc relacje reporterskie live z kraju i zagranicy. Do licznych osiągnięć prowadzącej warsztaty można zaliczyć min ukończony kurs dla korespondentów wojennych czy relacje live dla stacji CNN International.

Seria warsztatów realizowana jest wspólnie przez Szczeciński Inkubator Kultury i Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3. Warsztaty realizowane w ramach pokazu finansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Warsztaty kierowane są do przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz indywidualnych osób zainteresowanych tematyką.

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz znajdujący się poniżej.
[contact-form 15 „V_Sniadanie”]

Serdecznie zapraszamy!!!