Regionalne Centrum Wolontariatu serdecznie zaprasza na spotkanie warsztatowe pt.: „Wolontariat w szkole”, które odbędzie się 25 października 2012 w siedzibie Szczecińskiego Inkubatora Kultury przy al. Wojska Polskiego 90 w godzinach od 10:00 do 15:00.

Spotkanie dotyczyć będzie rozwoju funkcjonowania Szkolnych Klubów Wolontariuszy oraz możliwości ich współpracy z organizacjami pozarządowymi. Kompleksowo przedstawione zostaną informacje dotyczące programowania i organizowania Szkolnych Klubów Wolontariusza, a także przykłady działań istniejących już klubów. Dowiedzą się Państwo, jak wdrożyć innowacyjny program edukacyjno-wychowawczy wśród nastolatków i jak zaangażować młodzież w działania społeczne na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego.

Osoby prowadzące spotkanie mają wieloletnie doświadczenie we współpracy z placówkami edukacyjnymi, z nauczycielami, młodzieżą i studentami. Na co dzień zajmują się promocją i rozwojem wolontariatu w ramach działalności Regionalnego Centrum Wolontariatu w Szczecinie.

Program spotkania:

  1. Rola Szkolnych Klubów Wolontariusza (Model SKW, Zakładanie SKW).
  2. Rola koordynatora/ki SKW.
  3. Prawne aspekty wolontariatu w szkole.
  4. Przykłady dobrych praktyk (Prezentacja SKW ze Szczecina, Prezentacja konspektów szkoleniowych do zajęć z wolontariuszami.
  5. Współpraca z organizacjami i instytucjami ze Szczecina – tworzenie planów współpracy.

Jeśli Wasza organizacja chce nawiązać współpracę z potencjalnymi wolontariuszami to spotkanie jest dla Was!

Podczas spotkania organizatorzy zapewniają poczęstunek oraz materiały szkoleniowe i gadżety promocyjne dla uczniów (poradniki, plakaty, naklejki, balony). Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio pod adresem e-mail biuro@polites.org.pl. Potwierdzenie uczestnictwa proszę przesłać do dnia 23 października 2012 na adres e-mail biuro@polites.org.pl.

Gorąco polecamy!