Towarzystwo Amicus wraz z Ministerstwem Rozwoju zaprasza na bezpłatne szkolenie dotyczące funduszy europejskich dla organizacji na lata 2014 – 2020, które odbędzie się w dniach 15-16 grudnia 2016 r. w siedzibie Sektor 3 Szczecin.

Już 15 grudnia 2016 (10.00-16.30) w Szczecinie odbędzie się bezpłatne szkolenie pt. „Włącz się do gry! Fundusze Europejskie dla organizacji pozarządowych”. a 16 grudnia 2016 (9.00-16.00) zapraszamy na bezpłatne warsztaty tematyczne w zakresie:

  • Tworzenia projektów edukacyjnych (gr. I)
  • Tworzenia projektów partnerskich (gr. II)

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Sektor 3 Szczecin przy al. Wojska Polskiego 63, Szczecin, budynek PCK, II piętro, sala 2/19 (w dniu 15.12.2016) i sala 2/19- II piętro i 4/18- IV piętro (w dniu 16.12.2016).

Podczas szkolenia proponujemy przegląd programów operacyjnych pod kątem dostępności dla organizacji pozarządowych, informacje dotyczące zmian w stosunku do perspektywy finansowej 2007-2013, przykłady przedsięwzięć realizowanych przez trzeci sektor w obecnej perspektywie.

Warsztaty to spotkanie w mniejszej grupie, praca metodami aktywnymi, możliwość dogłębnego omówienia tematu, skonsultowania własnej koncepcji projektu, wymiany doświadczeń z innymi osobami uczestniczącym w warsztacie. Istnieje możliwość zapisania się na konsultacje indywidualne, które odbędą się po zakończonym seminarium/warsztacie lub w dogadanym terminie! Szkolenie i warsztaty poprowadzą wykwalifikowani trenerzy/doradcy, mający doświadczenie m.in. jako trenerzy kluczowi Regionalnych Ośrodków EFS w latach 2009-2014.  Nieważne, czy skróty POWER, POiŚ, POIR są Ci znane, czy zupełnie obce, przyjdź, zorientuj się jakie są możliwości uzyskania finansowania przez organizacje pozarządowe w obecnej perspektywie!


Link do ogłoszenia i zapisy: http://ckngo.pl/blog/
– aby wziąć udział należy się zarejestrować na platformie edukacyjnej projektu.


Szczegółowy program spotkania dostępny TUTAJ.

Wydarzenia te to pierwsze z cyklu ogólnopolskich działań edukacyjnych na temat możliwości aplikowania o fundusze europejskie przez organizacje pozarządowe w perspektywie 2014-2020, w ramach projektu "Fundusze Europejskie dla organizacji pozarządowych w Polsce" który jest realizowany na zlecenie Ministerstwa Rozwoju przez Towarzystwo Amicus. Dalsza oferta obejmuje m.in. kolejne warsztaty tematyczne, webinaria (seminaria on-line), e-learning, bezpłatne doradztwo.

.Szkolenie i warsztaty są BEZPŁATNE i będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.