To wakacyjna akcja mająca na celu aktywizację małych lokalnych środowisk, a przede wszystkim wsparcie rodziny w zadaniach opiekuńczych i wychowawczych.

Program „Wesołe podwórka” przygotowują wspólnie Zachodniopomorska Chorągiew ZHP i Wydział Zdrowia i Opieki Społecznej UM w Szczecinie pod patronatem medialnym Polskiego Radia Szczecin i portalu „Rozwiń Skrzydła”.

Nuda i brak atrakcyjnych propozycji spędzania wolnego czasu, są jednym z podstawowych źródeł niebezpiecznych zachowań, a nawet patologii. Projekt przedstawia pomysły jak zaradzić nudzie i zagospodarować wolny czas dzieci i młodzieży. Oprócz cotygodniowych audycji na antenie Polskiego Radia Szczecin wydano również książkę-poradnik z grami i zabawami dla dzieci i młodzieży oraz poradami dla rodziców i opiekunów. Książkę można pobrać ze stron internetowych lub otrzymać bezpłatnie w Komendzie Chorągwi ZHP w Szczecinie, gdzie czynny jest także punkt konsultacyjny dla organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

„Wakacje w mieście mogą być ciekawe, zabawne i bezpieczne” – przekonuje wujek Rysio. Główny bohater radiowego serialu wakacyjnego dla dzieci i młodzieży który co tydzień będzie przedstawiał pomysły na udane wakacje w mieście.

Słuchowiska radiowe na antenie Polskiego Radia Szczecin będą emitowane w każdy czwartek o godz. 11.10.

Z wujkiem Rysiem można się również kontaktować, dzwoniąc pod numer 91 422 44 71 lub wysyłając e-mail rysiol@o2.pl.

Więcej informacji i materiałów znajdziecie na stronach:
www.radio.szczecin.pl
www.rozwinskrzydla.info
www.zachompom.zhp.pl