W dniach 12 oraz 13 kwietnia 2014 r. w Szczecinie, w 3 różnych punktach miasta, odbyło się wydarzenie „Wędrująca Kawiarenka NGO” organizowana w ramach Kampanii „Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1%”.

 

Kawiarenka była miejscem spotkań, miejscem odpoczynku oraz rozmowy. Chwilą zatrzymania i oderwania się od codziennych czynności. W trzech najczęściej uczęszczanych przestrzeniach miasta (Jasne Błonia, Różanka oraz Polana Widok przy jeziorze Szmaragdowym), podczas trzech etapów, mieszkańcy Szczecina mogli zapoznać się z działalnością szczecińskich Organizacji Pożytku Publicznego oraz dowiedzieć się jak przekazać 1%.

 

To nie wszystkie atrakcje, które czekały na mieszkańców miasta. Podczas wędrującej kawiarenki, w każdym z punktów spotkań, organizatorzy oraz wolontariusze zachęcali dzieci do włączenia się w wydarzenie „Namaluj swój 1%”. Poprzez zabawę dzieci oraz ich opiekunowie dowiedzieli  się co to jest jeden procent i jak jest potrzebny. Najmłodsi uczestnicy namalowali wzór jednego procentu na wielkoformatowych płachtach. Płachty te, będą eksponowane na budynkach organizacji bądź w innych dobrze widocznych miejscach przestrzeni miejskiej.

Poniżej zdjęcia z dwudniowego wydarzenia.

[nggallery id=39]