Stowarzyszenie IGA’cki Band czyli Szczecińska Akademia Szantowa oraz partner wydarzenia, stowarzyszenie NASZE WARSZEWO zapraszają na koncert zespołu IGA’cki Band w niedzielę, 12 grudnia o godz. 16:00. Wstęp jest bezpłatny.

5 lat temu szczeciński zespół IGA’cki Band zadebiutował na festiwalowej scenie piosenki żeglarskiej. Podczas Szanta Claus Festival w Poznaniu w 2016 r. grupa zdobyła I miejsce. Formacja IGA’cki Band występuje na największych festiwalach i przeglądach muzyki żeglarskiej i turystycznej w Polsce. Ich twórczość nagradzana jest wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Koncertują także zagranicą.

Występowali przed publicznością ze Szkocji, Czech, Danii, Szwecji oraz Norwegii. Tworzą i prezentują przede wszystkim autorskie piosenki, nawiązujące bezpośrednio do historii, ludzi, wydarzeń, statków, jachtów, kapitanów a także załóg związanych z portowym, morskim i żeglarskim charakterem Szczecina oraz Pomorza Zachodniego. Ich pierwszą napisaną, wykonaną i nagrodzoną na festiwalu piosenką jest „PRADZIADEK WIKTOR”. To muzyczny życiorys Wiktora Strzępka – pioniera Szczecina, społecznika, przewodniczącego Rady Osiedla Warszewo. Teraz, z okazji jubileuszu 5-lecia działalności scenicznej IGA’cki Band wraca z PRADZIADKIEM WIKTOREM na Jego Warszewo.

Wydarzenie jest finansowane ze środków Miasta Szczecin w ramach projektu #mikroDOTACJE2021

Warszewonaszantowąnutę #mikroDOTACJE @sektor3 #IGAckiBand #NASZEWARSZEWO #WarszewoMikołajki #muzyka #szanty #piosenkiżeglarskie #Szczecin #PradziadekWiktor