Masz dość miejskiego zgiełku? Nudzi Cię codzienne zmierzanie z punktu A do punktu B? Brakuje Ci pomysłu na spędzenie niedzieli? A może chcesz zabrać rodzinę w fajne miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie? Jeżeli na chociaż jedno pytanie odpowiedziałaś lub odpowiedziałeś, Droga Osoba Czytająca ten tekst, twierdząco, mamy dla Ciebie rozwiązanie: Festyn U Pana Boga za piecem

 

To już druga edycja Festynu organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego RAZEM i studentów Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „W Sercu” w parku gen. Andersa, zaraz za Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa (kościół z zielonym dachem przy pl. Zwycięstwa).

U Pana Boga za piecem – jak sama nazwa wskazuje, nasze wspólne spotkanie będzie okazją do odpoczynku i zabawy w bardzo przystępnym miejscu i warunkach. Otoczeni zielenią parku i odsunięci od hałasu miasta będziemy mogli poczuć ciepło i bezpieczeństwo Bożego zapiecka.
Poza odpoczynkiem i rozrywką dla całej rodziny będzie także można wesprzeć dzieła prowadzone przez Stowarzyszenie RAZEM, gdyż będzie prowadzona zbiórka funduszy na wakacje dla dzieci – podopiecznych świetlicy „Promyczek” i Klubu Młodzieżowego „Baza”.

Zapytacie się, Drodzy Państwo, „No dobra. Ale co oni tam zorganizują?” Już spieszymy z odpowiedzią. Festyn „U Pana Boga za piecem” będzie połączeniem miejsc, z których każde poświęcone innemu świętemu lub błogosławionemu, stanie się okazją do spędzenia czasu na wiele różnych sposobów. Znajdą się tam między innymi:

  • – Gry i zabawy u św. Stanisława Kostki – czyli miejsce w sam raz dla dzieci, które przecież nie odpuszczą takiej okazji!;
  • – Sportowe Potyczki u bł. Pier Giorgio Frassattiego – sportowa rywalizacja na świeżym powietrzu;
  • – Zagubione Fanty św. Antoniego – św. Antoni to patron często wzywany w celu odnalezienia zgub, nic więc dziwnego, że jego imieniem nazwano miejsce, gdzie można będzie znaleźć… atrakcyjne nagrody wylosowane w ramach zabawy fantowej!;
  • – Obozowisko św. Jerzego – widziano kiedyś rycerzy i ich obóz w parku w XXI – wiecznym mieście? Nie? To będzie ku temu okazja!
  • – Czytanka u św. Janka – tu i ówdzie słychać, że warto czytać dzieciom. Na Festynie uczynią to księża z Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w specjalnie do tego przygotowanym namiocie, który będzie także azylem dla pragnących chwilowo odpocząć od festynowych uciech.
  • – I wiele, wiele więcej… 

Punkt z przysmakami kulinarnymi, punkt „ZDROWIE”, punkt poświęcony mało znanej metodzie leczenie bezpłodności – NAPROTECHNOLOGIA. To wszystko (i nie tylko) znajdziecie Państwo w niedzielę, 9. czerwca, w parku gen. Andersa, między godziną 11.00, a 18.00.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!