Już 15 października TEDxSzczecin zaprasza na Countdown wyjątkowe wydarzenie na temat zmian klimatu. Uczestnicy zobaczą wystąpienia kilku lokalnych prelegentów oraz międzynarodowych ekspertów i aktywistów jak noblista Al Gore, Sekretarz Generalny ONZ António Guterres czy Książę William. 

Prelegenci TEDxSzczecin Countdown to naukowcy, innowatorzy, aktywiści klimatyczni, przedsiębiorcy społeczni, którzy pokażą, jak możemy zatrzymać zmiany klimatu i stworzyć świat który będzie lepszym miejscem dla nas wszystkich.

Na scenie TEDxSzczecin wystąpią Anna Skierska – młody naukowiec, laureatka konkursu Explory, Michał Reszel z Youth Forest i Młodzieżowej Rady Klimatycznej, szczeciński architekt Krystian Haraszczuk oraz Daria Naróć z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Uczestnicy wydarzenia zobaczą też wystąpienia międzynarodowych ekspertów, przedsiębiorców i aktywistów z TED Countdown takich jak m.in.:

  • Al Gore – były Wiceprezydent USA, noblista i działacz klimatyczny 
  • prof Johan Rockström – znany szwedzki klimatolog
  • António Guterres – Sekretarz Generalny ONZ
  • Książę William – The Duke of Cambridge
  • Jesper Brodin – CEO IKEA
  • Lisa Jackson – Environment & Social VP Apple
  • John Doerr – Prezes Kleiner Perkins
  • prof Rebecca Henderson – Harvard University 

TEDxSzczecin dołącza do globalnej inicjatywy Countdown aby pokazać mieszkańcom Szczecina jak zmiany klimatu coraz bardziej wpływają na nasze życie. Chcemy też promować innowacyjne rozwiązania i pomysły, które pomogą w ciągu 10 lat ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o połowę. Wierzę że do 2050 r. możemy zbudować lepszą przyszłość – zeroemisyjny świat: czystszy, bezpieczniejszy i bardziej sprawiedliwy dla wszystkich – mówi Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp, organizator TEDxSzczecin.

Główny partnerem TEDxSzczecin jest Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum. Warto już dziś zarezerwować sobie czwartkowy wieczór 15 października w godz. 17:30-21 aby spędzić go w klimatycznej atmosferze w Hormon Cafe (ul. Monte Cassino 6). Organizatorzy dbając o bezpieczny klimat (obowiązek noszenia maseczki i dezynfekcja rąk) przygotowali ograniczoną liczbę miejsc oraz transmisję online dla osób, które wolą obejrzeć wystąpienia w domu. Więcej informacji o programie, prelegentach i rejestracja na stronie https://tedxszczecin.com/countdown.