Kolejne 3 spotkanie TechKlub Szczecin za nami. Dla nieobecnych mamy krótką relację z tego co można było usłyszeć na miejscu. Zapraszamy do lektury!

 

 

Po pierwsze szybkie wyjaśnienie czym są TechKluby. Są to spotkania ludzi związanych z NGO, nowymi technologiami, biznesem oraz nauki. W 16 miastach Polski, zawsze w tym samym terminie -pierwsza środa miesiąca, godzina 18.00. Główna idea – połączyć ze sobą te 4 światy poprzez tematy prezentowane na spotkaniach, jak np.:

  • rozwiązania IT dla organizacji,
  • wspólne projekty,
  • możliwości finansowania działań,
  • wiele innych.

Dużą rolę odgrywa też forma spotkań. Najpierw prelekcje zaproszonych gości, dyskusja i sieciowanie. Wszystko na luzie, bez krawatów i nadęcia. Wszyscy na miejscu są sobie równi. 

Dzięki działaniom Fundacji Netcamp oraz inicjatywy własnej Konrada Frotczaka w Szczecinie TechKlub też się pojawił. W dniu wczorajszym odbyło się 3 spotkanie. Co najbardziej cieszy, coraz więcej osób przychodzi, dyskutuje, wymienia się wizytówkami.

W dniu wczorajszym tematem przewodnim było finansowanie działań nie tylko dla NGOsów. Pani Dorota Korczyńska przedstawiła inicjatywę lokalną oraz plany z nią związane na przyszłość, natomiast Pani Anna Dmowska wskazała ciekawe źródła, gdzie można szukać dofinansowań. Poruszono również 2 ważne sprawy odnośnie samego działania organizacji pozarządowych:

  • czy w dzisiejszych czasach ngosy powinny się profesjonalizować, mimo prowadzenia działań o charakterze społecznym,
  • działanie na zasadzie "mam pomysł -> szukam dofinansowania" kontra "jakie są dofinansowania – wymyślimy pod nie porjekt".

No i oczywiście po części oficjalnej nastąpiły kuluarowe rozmowy, dopytywanie ekspertów oraz szukanie wspólnych działań. 

Podsumowując – spotkanie na duży plus! Pokrzepiający jest fakt, że coraz więcej ludzi z organizacji pozarządowych pojawia się na miejscu i dyskutuje o współpracy. Eksperci po raz kolejny prezentują duży zasób wiedzy, co działa z korzyścią dla obecnych. Na kolejny spotkaniu będziemy obowiązkowo, Was też nie powinno zabraknąć!

Galeria ze spotkania (LINK), relacja audio (LINK).