Kolejne większe szkolenie za nami. 14 osób przez dwa dni poznawało tajniki związane z enigmatycznym zagadnieniem – WOLONTARIUSZ! Szkolenia były prowadzone przez Anię Graczyk-Osowską specjalistkę z Regionalnego Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES.

Szkolenie standardowo odbyło się w 2 etapach – w piątek 23 marca po południu oraz w sobotę przed południem. Grupa wyjątkowo zróżnicowana, żywiołowa, wesoła! W pewnym momencie wystąpił niedobór kawy, ale chłopaki z Fundacji Kamienica1 stanęli na wysokości zadania i załatwili (brawo!). Ze świetnym klimatem szła równolegle konkretna wiedza – przykładem niech będzie ubezpieczenie wolontariuszy. Temat wywołał długą i konstruktywną dyskusje (ale jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania dot. tego zagadnienia piszcie biuro@polites.org.pl ).

Mamy nadzieję, że przekazane wiadomości odsłoniły chociaż z lekka tajniki wolontariatu i stał się on bardziej przejrzysty 🙂

Jednocześnie zapraszamy do wypełnienia ankiety dot. przyszłych szkoleń – ot żeby organizacjom i nam lepiej się współpracowało (LINK)

Poniżej zamieszczamy listę dokumenty do pobrania i krótki filmik „Historia filantropii”.

Czynniki motywacyjne (LINK)

Formularz dla wolontariusza (LINK)

Formularz oferty wolontariatu dla organizacji (LINK)

Formularz wolontariat Indywidualny (LINK)

Indywidualny program wolontariatu (LINK)

Informacje dla org. chcących przyjąć wolontariusza (LINK)

Karta aktywności wolontariusza (LINK)

Karta etyczna wolontariusza (LINK)

Umowa z wolontariuszem wzór do uzupełnienia – nieletni (LINK)

Umowa z wolontariuszem wzór do uzupełnienia (LINK)

prezentacja (LINK)

Oczywiście są to materiały wzorcowe, na podstawie których można tworzyć własne 🙂