Wydarzenia, działania, małe i duże inwestycje, dla mieszkańców dzielnicy i całego miasta. Od jutra każdy z nas może zgłosić swój pomysł na projekt Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszamy.

Nabór rusza dokładnie 31 maja o godz. 12.00. Na zgłoszenie swoich pomysłów mieszkańcy będą mieli czas do 30 czerwca do godz. 15.30.

Przypominamy. Do zagospodarowania jest ponad 17 milionów. Wystarczy mieć pomysł na inwestycje lub działanie w obszarze lokalnym lub ogólnomiejskim, zebrać minimalną liczbę 10 podpisów na liście poparcia i w podanym terminie zgłosić swój wniosek do magistratu. Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę propozycji.

Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to 17 520 000 zł.

Projekty mogą być:

  • ogólnomiejskie – takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy, na które przeznaczono 30% środków.
  • lokalne – na które przeznaczono 70% środków.

     Podział środków został rozdysponowany pomiędzy 22 obszary lokalne.

Wnioski można składać od 31 maja (od godz. 12.00) do 30 czerwca 2022 r. (do godz. 15.30) drogą ELEKTRONICZNĄ, logując się na stronie www.sbo.szczecin.eu, lub tradycyjnie poprzez wypełnienie papierowego  formularza zgłoszeniowego i złożenie go w siedzibie lub filii Urzędu Miasta.

Wszelkie informacje na temat SBO oraz tegorocznych działań w ramach Akademii będą opublikowane na stronie www.sbo.szczecin.eu.