Bądź przygotowany, herosi nadciągają! Szczecińska Giełda Komiksu atakuje po raz trzeci. Zapamiętajcie tę datę – 26 października, Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa US przy al. Piastów 40B, godzina 14.00 – 18.00. Jeśli komiks jest twoją pasją, to nie może Ciebie zabraknąć!Tak jest fani komiksu! Już po raz trzeci odbędzie się Szczecińska Giełda Komiksu. Cel wydarzenia ten sam co poprzednio – przez jeden dzień stworzyć w naszym mieście przestrzeń dla osób, które cenią sobie komiksy. Przestrzeń, gdzie każdy może przyjść ze swoimi zbiorami, sprzedawać, wymieniać, kupować. Od fanów dla fanów, niezależnie czy to przygody Supermana, Daredevila, Szninkla czy Obergeista. Zachęcamy do przekopania swoich szaf, sprawdzenia pudeł na strychach i odnalezienia dawno zapomnianych książeczek. Dzięki SGK będzie możliwość dać im nowe życie! Bo może znajdzie się ktoś, kto akurat na zagrzebany na strychu egzemplarz Kapitana Żbika polował ostatnie 5 lat.

2010 odbyła się pierwsza SGK – mówi koordynator wydarzenia Jan Karpierz – w Willi Lentza odwiedziło nas ponad 150 osób, dwa lata później było to ponad 300 osób. Ciekawe czy w tym roku pobijemy nasz rekord! Przez cały rok napływają do nas zapytania, kiedy odbędzie się kolejna edycja, czy potrzebujemy pomocy w organizacji, czy można wcześniej zaklepać sobie miejsce na wystawienie swoich zbiorów. Fanów komiksów jest w naszym mieście całkiem sporo, warto dać im możliwość do spotkania, dyskusji i zdobywania kolejnych perełek.

Z roku na rok poprzeczka wydarzenia się podnosi. Tym razem chcemy zaproponować kilka dodatkowych atrakcji na miejscu – konkurs na najlepsze komiksowe przebranie, panel dyskusyjny, wyświetlenie krótkich filmów fanmadeowych, wizyta Ligi Superbohaterów, koszulki i naszywki komiksowe zapewnione przez ekipę CthulhuPunX DIY, no i oczywiście wystawa prac o tematyce komiksowej lokalnych artystów (znanych mniej lub bardziej). W tym momencie czekamy na potwierdzenie 2 dodatkowych atrakcji, które (jeśli się pojawią) to zapewnią jeszcze lepszy klimat wydarzenia.

Wszelkie informacje odnośnie wydarzenia i atrakcji z nim związanych są dostępne na stronie internetowej www.sgk.kuzniapomyslow.eu. Każda atrakcja jest odpowiednio opisana i wyjaśniona. Na przykład – jeśli ktoś chce przyjść z większą ilością komiksów, to musi wypełnić krótki formularz on-line, żeby organizatorzy wiedzieli ile miejsca przygotować i w jakich godzinach. Przez www są również zbierane zgłoszenia od lokalnych rysowników, którzy chcieliby pokazać swoje prace na SGK.

Całkiem tego sporo, ale to jeszcze nie koniec. Po SGK odbędzie się oficjalne afterparty w klubie Alter Ego, podczas imprezy BACK TO 90 RAVE! Dzięki uprzejmości organizatorów imprezy, każdy kto przyjdzie w komiksowym przebraniu może liczyć na upust na wejściu 50%! Ktoś może zapytać, co łączy wydarzenie i muzykę? Otóż i komiksy i muzyka rave rozkwitły w Polsce w tych samych latach – właśnie 90.

Tak więc, nie ważne czy jesteś młody i znasz jedynie Avengersów z filmu, czy masz już swoją rodzinę i gromadkę uśmiechniętych dzieci. Warto przyjść, żeby powspominać czasy Tytusa Romka i A’Tomka, nabyć okazy, których się od dawna szuka lub po prostu porozmawiać z innymi zapaleńcami. Szczecińska Giełda Komiksu stoi otworem dla wszystkich, którzy cenią sobie komiks, jako formę sztuki – 26 października, Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa US przy al. Piastów 40B, budynek nr.3, godzina 14.00 – 18.00. Wstęp oczywiście darmowy!
 


Co: Szczecińska Giełda Komiksu
Gdzie: Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa US, al. Piastów 40B, budynek nr.3
Kiedy: 26 października, 14.00 – 18.00
Wstęp: darmowy
Partner strategiczny: Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego,
Wspierają nas: Pracownia złotnicza Ireneusz Markun, wydawnictwo J.P Fantastica, Studio DOMINO, Liga Superbohaterów, EliteCard, studio BAT IN THE SUN, Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor3, Szczeciński Inkubator Kultury, Grupa Amatorskiej Fotografii Artystycznej, Kanapa Trippin.
Patroni medialni: portal wszczecinie.pl, blog www.szczecin.blogx.pl