Już za 7 dni Wigilia. Czas szczególny, gdzie w gronie najbliższych osób spędzamy czas i wywołujemy uśmiech na ustach poprzez prezenty (lepiej lub gorzej wybranych). U nas w Sektorze 3 czas prezentów nastał trochę wcześniej, dzięki firmie brightONE!

Zaczęło się dawno dawno temu, w pewnym biurze (tak naprawdę w październiku u nas w Sektorze) – podczas zajęć na sali komputerowej była potrzeba skorzystać z 7 stanowisk. Sprawa prosta problemu nie ma. Praktycznie 5 komputerów jest ok 2 pozostałe są dość wiekowe i Windows XP odmówił współpracy…. No i zajęcia trzeba było podzielić 2 grupy.

W tym momencie zaczęliśmy się zastanawiać nad naszym sprzętem. Pamięta on bowiem start SCWOP Sektor 3 w 2010r. Na dodatek komputery były kupione z banku drugiej ręki, czyli swoje na liczniku już miały. Nastał czas zmian, jednak skąd wziąć dodatkowe maszyny? Rok się kończy, w totka nie wygraliśmy, dużych projektów na razie ani widu ani słychu. Ale przecież pieniądze to nie wszystko! Jeśli znajdzie się dobrych ludzi, to i o pomoc łatwiej.

Skontaktowaliśmy się z jedną z firm działających na terenie Szczecina – skoro potrzeba komputerów to warto poprosić te związane z IT. Poprosiliśmy o wsparcie firmę brightONE, która zajmuje się tworzeniem rozwiązań dla branży samochodowej oraz rozwiązań webowych. Nie zakładaliśmy, że cokolwiek z tego wyjdzie, jednak po pierwszym mailu zwrotnym wszystko się zmieniło. Spotkaliśmy się z naprawdę miłym przyjęciem, zrozumieniem i przede wszystkim z profesjonalnym i pełnym empatii podejściem. Jasno i klarownie nam wytłumaczono na co możemy liczyć i kiedy, do kogo się zgłaszać.

No i udało się! W tamtym tygodniu otrzymaliśmy informację – jesteśmy na tak, będą 4 zestawy. Potrzebujemy czasu na przygotowanie sprzętu, ale do środy będzie gotowe. Jak bardzo byliśmy szczęśliwi. Wczoraj telefon – zapraszamy po odbiór!

No i byliśmy – na miejscu czekały na nas 4 machiny, 4 monitory i zestawy klawiatur i myszy. Wszystko całkowicie nieodpłatnie, przekazane z uśmiechem na ustach.

Cóż możemy powiedzieć? Przede wszystkim musimy (i chcemy) powiedzieć WIELKIE DZIĘKI! Cieszy nas fakt, że tak duża spółka potrafi przychylić się do prośby lokalnej organizacji pozarządowej. Dziękujemy bardzo w imieniu SCWOP Sektor 3, Fundacji Sektor 3 oraz naszych organizacji – brigthONE wspiera i robi to z uśmiechem na ustach. Oby w naszym mieście było więcej takich firm, które pomagają tym mniejszym i bardziej potrzebującym! Bardzo serdecznie dziękujemy.

p.s. sala komputerowa w czwartek 18 jest zamknięta, kompy podłączamy 😀