Rada Osiedla Śródmieście Zachód i ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zapraszają na spotkanie warsztatowe, którego uczestnicy ozdabiać będą pisanki i tworzyć stroiki na wielkanocny stół. Powstałe dzieła będzie można zabrać ze sobą.

Spotkanie jest okazją, by własnoręcznie stworzyć świąteczne ozdoby, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego. „Użyjemy różnych technik jak dekupaż czy zdobienie włóczką.” – zapowiadają organizatorzy – „Zapewniamy materiały, ale zachęcamy też do zabrania z domu tego, co może się przydać. Po naszej stronie jest też kawa i herbata oraz dobra atmosfera podczas spotkania!”

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, powstałe dzieła można będzie zabrać ze sobą. Liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób – kto pierwszy, ten lepszy. Akcja, organizowana we współpracy z Radą Osiedla Śródmieście-Zachód, odbędzie się 22 marca 2018 r. (czwartek)  w godzinach 17.00-19.00 w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim (ul. bł. Królowej Jadwigi 44b, wejście od ul. Boh. Getta Warszawskiego za sklepem Andergrand). Wszyscy – w każdym wieku – są mile widziani.

Spotkanie zainauguruje tegoroczny cykl regularnych spotkań otwartych dla starszych i młodszych mieszkańców Szczecina, w ramach których uczestnicy tworzyć będą różne rzeczy dla siebie i – uwaga! – przestrzeni Śródmieścia. Przedsięwzięcie jest realizowane  w ramach projektu pn. „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”, realizowanego przez Gminę Miasto Szczecin.