Działają w sferze kultury organizując eventy i promując lokalne zespoły – przedstawiamy stowarzyszenie Made In Szczecin!

Sektor 3 (S3):

Stowarzyszenie Made In Szczecin jest nasze rodzime, ale jak powstaliście? Jaka jest Wasza historia?

Made in Szczecin Karolina Woźniak (KW):

W lutym w 2010 roku wraz z Wojtkiem Wirwickim (właścicielem portalu wSzczecinie.pl) postawiliśmy aktywniej kreować muzyczną scenę Szczecina i zrobić pierwszy przegląd o nazwie Made In Szczecin Chilli Paprykarz Muzyczny. W trakcie przygotowywania tego wydarzenia stwierdziliśmy, że o wiele łatwiej byłoby działać w kulturze poprzez stowarzyszenie. Nim jednak udało mi się zebrać chętnych, stworzyć statut i ostatecznie doznać tego zaszczytnego wpisu do KRSu, musiały upłynąć kolejne dwa lata. Ostatecznie powstaliśmy 13 lutego 2012 roku.

(S3): Dlaczego taka nazwa a nie inna?
(KW): Korci mnie by odpowiedzieć – właśnie dlatego 🙂 Chcieliśmy by szczecinianie utożsamiali się z „produktami”, by wiedzieli, że to jest robione przez mieszkańców, dla mieszkańców.

(S3): Co jest Waszym głównym celem, świętym Graalem, do czego dążycie?
(KW): Wydaje mi się, że głównie skupiamy się na walce z pokutującym w naszym mieście przeświadczeniem, że tu nic się nie dzieje. Mam czasem wrażenie, że szczecinianie wręcz z lubością utonęli w tym „marazmie”. Chcielibyśmy móc powiedzieć, że dołożyliśmy „swoją cegiełkę” do zmiany tego nastawienia.

(S3): Co robiliście do tej pory jako organizacja? Co jest waszą największą chlubą?
(KW): Z racji tego, że istniejemy faktycznie od roku, możemy się poszczycić wydaniem płyty Born In Szczecin vol. 2, na której znajdują się utwory szczecińskich muzyków, tych znanych (Indios Bravos, Ludzie Mili, Big Fat Mama), i mniej znanych (Bona Fides, Listopad, Fortepain). Nim jednak oficjalnie zawiązało się stowarzyszenie, pod szyldem Made In Szczecin zrealizowaliśmy: Made In Szczecin Chilli Paprykarz Muzyczny, później wydaliśmy pierwszą składankę Born In Szczecin, zrealizowaliśmy cykl koncertów Muzeum Techniki i Komunikacji – Made In Szczecin Born To Be Wild.

(S3): Projekty/działania realizowane aktualnie.
(KW): W tym momencie pracujemy nad projektem dla płyty Born In Szczecin vol. 3 oraz paroma koncepcjami kampanii społecznych, o których na razie mówić nie będę.

(S3): Plany na przyszłość?
(KW): Rozwój! Nie brakuje nam kreatywności, tak naprawdę jedynym planem jaki mamy to działać i nie ograniczać swojej wyobraźni.

(S3): Czy przyjmujecie nowych członków/wolontariuszy?
(KW): Oczywiście, że tak. Wszystkich chętnych zapraszam do kontaktu z nami.

(S3): Jakbyście poszukiwali partnerskiej organizacji to jaki miałaby profil
(KW): Wszystko zależałoby od realizowanego projektu. Zresztą ciężko mi sobie wyobrazić ograniczanie się z naszej strony profilem.

(S3): Jak można się z wami kontaktować (fejsbuk, www, maile, telefony, skype, cokolwiek)
(KW): Można odwiedzić nas na Facebooku – LINK. Można też zobaczyć naszą stronę – http://www.madeinszczecin.pl/

(S3): Wasze przesłanie do wszechświata to……
(KW): Trochę banalne ale mocno w to wierze : „Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie ” – Mahatma Gandhi