Działasz w młodej organizacji pozarządowej liczącej nie więcej niż 2 lata? Nie wiecie skąd pozyskiwać fundusze na działanie, jak poradzić sobie z wnioskami, jak prowadzić księgowość i czym różni się targeting PR od narzędzi PR? SCWOP Sektor3 zaprasza na bezpłatny program rozwojowy dla młodych organizacji.

Zakres programu obejmuje cykl 9 mini- szkoleń z podstaw funkcjonowania organizacji pozarządowych w zakresie prawa, finansów, księgowości, promocji i PR, dotacji, oprogramowania.

Na bieżąco będzie, również, możliwość skorzystania z indywidualnej konsultacji ze specjalistami w danych zakresach- w odpowiedzi na własne zapotrzebowanie. Szkolenia będą odbywać się od lutego do czerwca.

Istnieje możliwość uczestnictwa różnych osób z organizacji w poszczególnych szkoleniach zgodnie z ich działalnością w organizacji.

UWAGA przedłużamy rekrutację do dnia 4 lutego br. 

Zainteresowane organizacje prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego TUTAJ


szkolenie 1: Prawo dla organizacji pozarządowych (luty)

szkolenie będzie obejmować zagadnienia z zakresu: wprowadzenie do dokumentacji i obowiązków prawno- księgowych (m.in. sprawozdawczość, zmiany, kontrola nadzór i in.), zatrudnianie pracowników (formy), zbiórki publiczne

szkolenie 2: Księgowość i finanse dla organizacji pozarządowych (luty)

szkolenie będzie obejmować zagadnienia z zakresu: prowadzenie księgowości, księgi rachunkowe, ZUS, podatki, zatrudnianie pracowników (rozliczenia, wynagrodzenia)

szkolenie 3: Dotacje dla organizacji pozarządowych cz. 1 (marzec)

szkolenie będzie obejmować zagadnienia z zakresu: procedury dotacji wg ustawy o pożytku, wniosek o realizację zadania publicznego (wypełnianie, sprawozdanie)

szkolenie 4: Dotacje dla organizacji pozarządowych cz.2 (marzec)

szkolenie będzie obejmować zagadnienia z zakresu: programy dotacji dla organizacji – przegląd, sponsoring, partnerstwo między i wewnątrz sektorowe

szkolenie 5: Wolontariat w organizacji pozarządowej (kwiecień)

szkolenie będzie obejmować zagadnienia z zakresu: prawo o wolontariacie, koordynacja pracy wolontariuszy, motywowanie i działania wolontariuszy, współpraca z wolontariuszami (porozumienia, obowiązki i prawa)

szkolenie 6: Zarządzanie w organizacji pozarządowej (kwiecień)

szkolenie będzie obejmować zagadnienia z zakresu: style zarządzania, zarządzanie pracownikami – role, style zarządzania organizacją

szkolenie 7: Rozwiązania informatyczne dla organizacji pozarządowych (maj)

szkolenie będzie obejmować zagadnienia z zakresu: tworzenia stron www, wolne oprogramowanie dla organizacji

szkolenie 8: Promocja i PR w organizacji pozarządowej (maj)

szkolenie będzie obejmować zagadnienia z zakresu: targeting i narzędzia PR, social media w działaniach organizacji pozarządowych

szkolenie 9: PREZI – podstawy obsługi programu do atrakcyjnych prezentacji


Organizacje uczestniczące w programie będą zobowiązane do podpisania umowy na realizację programu rozwojowego dla NGO. Wzór umowy dostępny jest TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy!