Zapraszamy na spotkanie dotyczące praktycznego wymiaru działalności organizacji czyli jak wyjść poza własną strefę komfortu i nie zrobić festynu – o działaniach animacjnych z mieszkańcami.

Czy zdarzyło wam się kiedyś organizować spotkanie, które ostatecznie wyszło festynowo i tylko rozrywkowo a waszym celem było np. poznanie potrzeb mieszkańców podwórka? Chcecie tego uniknąć? Zapraszamy na spotkanie – warsztat podczas którego uczestnicy wymienią się doświadczeniami i wyobrażeniami na temat działań animacyjnych z mieszkańcami. Zapoznamy się z dobrymi praktykami – najlepszymi przykładami działań w podwórkach, na klatkach schodowych i trzepakach. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak nie wpaść w pułapkę festynozy i jak znaleźć równowagę pomiędzy rozrywką a działaniem, które zostawia po sobie ślad.


termin spotkania: 18 października 2017, start godzina 17:00
miejsce: Sektor 3 Szczecin, sala 4/18 (IV piętro)

formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ

spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób:
przedstawicieli organizacji, lokalnych animatorów, aktywnych mieszkańców Szczecina i okolic


Spotkanie poprowadzi Kinga Rabińska, animatorka i organizatorka kultury. Prezeska Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystycznego „Oswajanie sztuki”, które prowadzi w Szczecinie ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w obszarze edukacji artystycznej (projekt sztuka kultury, 2016) oraz Miasta Szczecin (projekt historie wypalone, 2017). Współtwórczyni i do niedawna zastępczyni dyrektora INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury, w którym realizowała między innymi autorskie programy: dotacyjny mikrogranTY dla NGO-sów i grup nieformalnych oraz cykl wizyt studyjnych dla organizacji i artystów pn. Jedź z nami. Pomysłodawczyni i organizatorka przedsięwzięć społeczno-artystycznych, nakierowanych na integrację i współpracę społeczności lokalnych. Prowadzi warsztaty dla młodych organizacji i artystów oraz warsztaty twórcze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Autorka publikacji z zakresu edukacji nieformalnej i kulturalnej – ostatnio do wydawnictwa Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” dotyczącego współpracy międzypokoleniowej. W październiku rozpoczyna pracę nad pierwszym w Szczecinie projektem z programu SENIORZY W AKCJI, w ramach którego z animatorką 65+ będzie łączyć street art z poezją. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi i grupami nieformalnymi oraz instytucjami kultury. Tłumaczka języka angielskiego, copywriter. Zakochana w Larsie von Trierze.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie !