Najpiękniejsze podwórka, najładniejsze przedogródki, urocze skrawki zieleni – ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki czeka na zgłoszenia! Wybrane z nich staną się podstawą mapy i spaceru po zielonych miejscach Szczecina.

Już dziś każdy mieszkaniec może włączyć się w tworzenie szlaku najpiękniejszych podwórek i przedogródków trzech osiedli Szczecina: Turzyn, Centrum i Śródmieście-Zachód. „Szukamy najpiękniejszych przedogródków i najbardziej gościnnych podwórek, które można zgłaszać poprzez uzupełnienie ankiety online dostępnej na naszym profilu na Facebooku (www.facebook.com/SrodekSzczecin), telefonicznie pod numerem 690 323 035 lub osobiście w godzinach naszej pracy.” – zapraszają Ada Krawczak i Zuza Waligórska ze ŚRODKA, koordynatorki akcji „Od podwórka”. Wszystkie zgłoszenia zostaną zweryfikowane, a najładniejsze dziedzińce trafią na trasę sąsiedzkiego spaceru. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 11 marca.

Celem akcji „Od podwórka” jest prezentacja tych najpiękniejszych podwórek, ale też wymiana doświadczeń. Wiosenna przechadzka ich śladem rozpocznie się w ŚRODKU w podwórku przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b (wejście od pl. Zgody przy sklepie Andergrand, „plomba” TBS) o godzinie 11:00. „Wspólnie zwiedzimy zakamarki trzech dzielnic Szczecina, a potem wrócimy do ŚRODKA na sąsiedzki poczęstunek.” – zapraszają Ada i Zuza – „W jego trakcie będzie można uzyskać wiedzę dotyczącą planowania sąsiedzkiego ogródka czy radę na temat tego, jak można uzyskać wsparcie finansowe na tego typu działania. A jeśli będzie padać – schronimy się w ŚRODKU.” Spotkanie będzie też okazją do wymiany roślin (zachęcamy do przynoszenia sadzonek i niechcianych już roślin domowych). Udział jest bezpłatny.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu pn. „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”, realizowanego przez Gminę Miasto Szczecin.