Poza Szczecinem też są granty dla organizacji! Niby nic nowego, jednak wiele lokalnych organizacji albo nie wie, albo nie chce korzystać z innych źródeł. Czemu tak jest nie mamy pojęcia, ale na mini szkoleniu "Alternatywne granty" postaramy się pokazać kilka miejsc, gdzie można aplikować po środki na działania.

Słownik PWN tłumaczy słowo grant jako "grant «dotacja przeznaczona na projekt badawczy»" (LINK). Natomiast synonimy słowa grant to: – stypendium, dotacja, subwencja, dofinansowanie, subsydium, wsparcie. Jak dobrze wiemy organizacje pozarządowe bardzo często opierają swoje działania na grantach ogłaszanych przez administrację. Urząd Miasta czu Urząd Marszałkowski nie są jedynymi źródłami grantów dla organizacji. Jest wiele mniej znanych konkursów grantowych, gdzie z powodzeniem można szukać szansy na finansowanie działań. 

Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 zaprasza na mini szkolenie "Alternatywne granty". Podczas 2 godzinnego spotkania pokażemy mniej znane granty dla organizacji. Mini szkolenie będzie miało charakter otwartej dyskusji (nie jednostronnego wykładu) dlatego zapraszamy wszystkich, którzy mieli już styczność z różnymi formami finansowania działań oraz  zaczynają swoją przygodę. Dzięki takiemu spotkaniu będziemy mogli uczyć się od siebie nawzajem. 

Mini szkolenie: alternatywne granty

Gdzie: Sektor 3 Szczecin, sala multimedialna

Kiedy: 24.09 godzina 16.30 – 18.30

Aby wziąć udział w mini szkoleniu należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy (LINK). Informacje o zakwalifikowaniu się na mini szkolenie wyślemy do 22.09.2015 na podane adresy mailowe.

formularz zgłoszeniowy - granty dla organizacji