Kontrowersyjne, angażujące znane nazwiska, kreatywne, a przede wszystkim stworzone z myślą o rozwiązaniu jakiegoś problemu. Najlepsze polskie kampanie społeczne będzie można wkrótce obejrzeć w Szczecińskim Inkubatorze Kultury w trakcie „Pokazu Społecznej Super Mocy”.

W ramach Pokazu Społecznej Super Mocy będzie można zobaczyć najlepsze kampanie społeczne emitowane w Polsce. Selekcja kampanii miała charakter subiektywny, a wszystkie je łączy ogólnopolski charakter oraz powszechność poruszanych kwestii. To, co w nich najciekawsze to z pewnością sposób przedstawienia problemu – począwszy od wzbudzenia sensacji poprzez wykorzystanie wizerunku znanego aktora w celu rozpoczęcia dyskusji o autyzmie, aż po klimat w stylu komediowego Tarantino w spocie dotyczącym tego jak należy traktować psy.

I w tym ostatnim właśnie zawarto sens kampanii społecznych, których przekaz powinien być prosty jak aparycja przeciętnego chama ze Śląska”. Koniecznie musicie zobaczyć, jak wielka kreatywna moc drzemie w kampaniach społecznych.

Ale to nie wszystko! Po projekcji będzie można porozmawiać o tym, czy wybrane kampanie są na pewno najlepsze, a uczestnicy będą mogli pokazać swoje ulubione spoty – rodzime i z innych krańców globu. Będzie swobodnie, nieformalnie, przy kawie.

Tych zaś, którzy sami chcieliby się sprawdzić i stworzyć kampanię społeczną, Inku zaprasza do wzięcia udziału w warsztacie z zakresu realizowania skutecznych kampanii społecznych.

Zajęcia przeznaczone są dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Warsztat pod nazwą „Jak realizować kampanie społeczne, by osiągać cele i budować markę?” poprowadzi Bartosz Bączkowski, twórca m.in. kampanii „Walk the Dog”, mającej na celu poprawę warunków bytowania zwierząt w schroniskach i promocję wolontariatu oraz kampanii wizerunkowej Baltic Neopolis Orchestra. Na warsztat obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej Szczecińskiego Inkubatora Kultury.

Wszystko to już 12 sierpnia 2013 r. (poniedziałek) w Inku – warsztaty odbędą się w godz.16-19, a pokaz rozpocznie się o godz. 19.

„Pokaz Społecznej Super Mocy” realizowany jest przy wsparciu wrocławskiej Fundacji Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella". Materiał video emitowany podczas przeglądu kampanii społecznych jest częścią projektu Pokaz Społecznej Super Mocy, realizowanego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Warsztaty realizowane w ramach pokazu finansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wydarzenie wraz z warsztatem „Jak realizować kampanie społeczne, by osiągać cele i budować markę?” otwiera serię akcji warsztatowych realizowanych wspólnie przez Szczeciński Inkubator Kultury i Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal wszczecinie.pl oraz TVP Szczecin. 

Warsztat dla NGO: Jak realizować kampanie społeczne, by osiągać cele i budować markę?
Prowadzący: Bartosz Bączkowski, sala kominkowa (nr 3), parter
Kiedy: 12 sierpnia 2013, godz. 16:00-19:00
UWAGA! Na warsztat obowiązuje wcześniejsza rejestracjahttp://inkubatorkultury.szczecin.pl/oferta/wydarzenia/

Pokaz Społecznej Super Mocy, czyli przegląd najlepszych polskich kampanii społecznych
Kiedy: 12 sierpnia 2013, godz. 19:00, kino Inku (parter), wstęp wolny