Pod Platanami spotkamy się za kilka dni! Teren szczecińskich Jasnych Błoni przemieni się w prawdziwie aktywne miasto – Pozarządowo! W jego granicach zamieszkają pełne pasji i energii do działania szczecińskie organizacje pozarządowe, które na co dzień zmieniają rzeczywistość wokół nas. Nie zabraknie konkursów, pokazów, muzyki i dobrego humoru!

Już od piętnastu lat, każdego roku  organizacje pozarządowe spotykają się w samym sercu miasta, by udowodnić, że Szczecin to nie tylko płynnie działający organizm, połączony siecią ulic, placów, miejsc pracy i instytucji. Miasto to przede wszystkim ludzie – realizujący swoje pasje i marzenia, zmieniający bliższe i dalsze otoczenie, angażujący się w działania społeczno-artystyczne oraz potrafiący powiedzieć głośno NIE, kiedy trzeba reagować na niesprawiedliwe czy niesprzyjające mieszkańcom działania.


XV Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI
5 czerwca 2016 (niedziela)
11.00 – 18.00
Jasne Błonia


To właśnie oni czekają na to by Was poznać i podzielić się z Wami swoim doświadczeniem, a przede wszystkim pozytywną energią, którą czerpią z aktywnego działania każdego dnia. Zapraszamy wszystkich Szczecinian oraz gości naszego miasta na Jasne  Błonia na Wielki Piknik Pasji czyli  XV Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI, które odbędzie się w niedzielę 5 czerwca  2016 r., w godz. 11:00 – 18:00.

Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych "Pod Platanami" odbędzie się już po raz piętnasty i jest wielkim świętem III sektora, organizowanym przez NGO-sy dla wszystkich mieszkańców i gości naszego miasta. Jest to wyjątkowa okazja do wzajemnego poznania się i  zaprezentowania ponad 150 organizacji pozarządowych.

Na wypełnionym po brzegi trawniku Jasnych Błoni mieszkańcy będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach twórczych, sprawdzić swoje umiejętności w zadaniach sportowych oraz tych, dotyczących bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Na deskach Amfiteatru im. III Sektora przedstawiciele NGO pokażą swoją miłość do występów scenicznych, a w Zaułku Artystów pasję tworzenia. Cień pięknych platanów stanowić będzie idealną scenerię do spotkań i rozmów z mieszkańcami na temat działalności organizacji pozarządowych. Wszystko to, by pokazać, jak wiele można zrobić wspólnie – wystarczy dołączyć do III sektora!

Mamy nadzieję, że także i Wy miło  wspominacie nasze spotkania i z niecierpliwością czekacie na kolejne święto szczecińskich organizacji pozarządowych, na które zapraszamy już dzisiaj.


platany2016