Szczeciński Inkubator Kultury zaprasza na panel dyskusyjny pn. „Piractwo czy dozwolony użytek”. Będziemy rozmawiać o prawie dozwolonego użytku, nowoczesnym modelu zarządzania kulturą, sposobie działania organizacji zbiorowego zarządzania oraz szeroko rozumianej własności intelektualnej.

W XXI wieku nielegalne kopiowanie i dozwolony użytek przenikają się, a opłata reprograficzna w obecnej formie nie pasuje do realnych zachowań konsumentów. Jedyną szansą dla twórców jest przekonywanie użytkowników do wyboru legalnych źródeł kultury i sprzedawanie treści na wielu platformach – fizycznych i cyfrowych. Uczestnicy spotkania spróbują odpowiedzieć na pytanie gdzie kończy się dozwolony użytek, a zaczyna piractwo, a także podyskutują na temat nowych sposobów dystrybucji kultury.

Udział w panelu potwierdzili:

– Ewelina Marcinkowska, Stoprorap, Stoprocent

– Hubert Grygielewicz – dziennikarz muzyczny, redaktor naczelny SzczecinGłówny.org

– Michał Kanownik – dyrektor Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT

– Paweł Latkowski – aplikant adwokacki w Kancelarii DLA PIPER – na co dzień zajmuje się sporami z zakresu praw autorskich, nieuczciwej konkurencji

Prowadzenie: Kamil Jaczyński – dyrektor wykonawczy w wytwórni muzycznej Wielkie Joł. Wykładowca Polskiej Akademii Nauk oraz Akademii Menedżerów Muzycznych.

Panele z cyklu "Piractwo, czy dozwolony użytek" odbyły się jak dotąd w Gdańsku, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi, Lublinie, Poznaniu, Olsztynie i Krakowie, a inicjatorem cyklu jest Kamil Jakuza Jaczyński z wytwórni muzycznej Wielkie Joł.

Panel odbędzie się 21 kwietnia 2015 r. w INKU (al. Wojska Polskiego 90) – start o 18:00. Wstęp wolny!

CO: Debata „Piractwo czy dozwolony użytek?”

GDZIE: Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90

KIEDY: wtorek, 21 kwietnia, godz. 18:00