Fundacja Banku Zachodniego WBK zaprasza wszystkich do zgłaszania pomysłów na charytatywną akcję świąteczną związaną z kulturą. Pomysłodawca akcji może wygrać nawet 2500 zł, a Instytucja, która zrealizuje pomysł może otrzymać nawet 15 000 zł dotacji! Zgłoszenia na Facebooku do 11 grudnia.

Fundacja Banku Zachodniego WBK wraz ze swoim Fundatorem ogłasza konkurs „ Święta z kulturą”.

Boże Narodzenie to temat, po który zawsze chętnie sięgali artyści. Inspirował największych – Giotta, Fra Angelica, Botticellego, Dürera. Sceny przedstawiające stajenkę, Maryję i Józefa z Dzieciątkiem czy pokłon Trzech Króli na trwałe wpisały się w europejskie dziedzictwo kulturowe. Nie wszyscy jednak mogą z tego duchowego skarbca dowolnie czerpać. Choroba, niepełnosprawność, trudna sytuacja materialna blokują wielu osobom bezpośredni dostęp do kultury. Chcemy, żeby czas świąt mógł być dla nich oderwaniem od problemów dnia codziennego. Zapraszamy Was do konkursu, w którym możecie sprawić komuś wyjątkowy bożonarodzeniowy prezent.

Jak wziąć udział ?

Wymyślcie pomysł na dobroczynne świąteczne spotkanie związane z kulturą. Jeśli jesteście osobami fizycznymi znajdźcie instytucję kulturalną lub inną organizacje (zespół artystyczny, teatralny itp.), która, lub wspólnie z którą, to spotkanie zrealizujecie.

Adresatami akcji powinny być osoby potrzebujące, na co dzień niemające możliwości uczestnictwa w podobnym wydarzeniu.

Zgłoście swój pomysł w aplikacji na profilu Banku Zachodniego WBK na Facebooku do 11 grudnia 2011 r.

Do wygrania 3 nagrody dla autorów najlepszych pomysłów: 2500, 1500 i 1000 złotych i darowizny na realizację pomysłów: 15 000, 10 000 i 5000 złotych!

W drugim etapie ze wszystkich zgłoszeń jury wybierze maksymalnie dziesięć najlepszych pomysłów, które od 14 do 21 grudnia poddane będą głosowaniu internautów na profilu Banku Zachodniego WBK na Facebooku. Zatem to Wy zdecydujecie komu i w jaki sposób w te święta sprawimy wspólnie miłą niespodziankę. Szczegóły zasad znajdziecie w Regulaminie konkursu.

Uruchomcie wyobraźnię i serce, znajdźcie osoby dotknięte przez los, sprawdźcie czy Wasz pomysł jest możliwy do wykonania. Odkryjcie, że sztuka może pomagać, a pomaganie jest sztuką.

Informacje szczegółowe na Facebooku: http://www.facebook.com/bzwbk?sk=app_165878453474380

Nawet jeśli nie zgłosisz pomysłu – to zagłosuj na najlepszy! Głosowanie Internautów od 14 grudnia.