Konkurs "Młoda Nuta" to cykliczny przegląd muzyczny skierowany w szczególności do młodych lokalnych zespołów oraz artystów solowych reprezentujących różnorodną stylistykę muzyczną. W tym roku odbędzie się 4 edycja! Zapraszamy bardzo serdecznie!

Młoda NutaJest jednym z elementów i założeń festiwalu Floating Trippin’ łączącego różnorodne, współczesne młodzieżowe trendy kulturowe. Celem projektu jest wspieranie rozwoju i promocja laureatów konkursu. Młoda Nuta funkcjonuje nieprzerwanie od 2010r. i była do tej realizowana w różnej przestrzeni naszego miasta.

 

Mamy świetna informację dla wszystkich twórców muzyki z regionu! W odrzutowym tempie rusza kolejna odsłona przeglądu muzycznego Młoda Nuta będącego projektem Floating Trippin' Festival. Tym razem projekt będzie realizowany podczas Szczecińskiego Pikniku Lotniczego, który zostanie zorganizowany 9 sierpnia 2014r. na lotnisku szczecińskiego Aeroklubu w Dąbiu. 

Na terenie imprezy powstanie muzyczna scena, na której odbywać się będą konkursowe koncerty zespołów wybranych w drodze zgłoszeń internetowych. Do konkursu zapraszamy twórców różnorodnej muzyki bez ograniczenia w sposobie jej wykonywania. Przegląd skierowany jest do zespołów wywodzących się z województwa zachodniopomorskiego. Do koncertu finałowego przystąpi 10 najlepszych zespołów. Wszystkie występy będą oceniane przez Jury Młodej Nuty w składzie:

  • Agata Hawrylczuk – (dziennikarz muzyczny Polskiego Radia Szczecin)
  • Szymon Drabkowski – (gitarzysta zespołu CHANGO, członek nieistniejącego zespołu Big Fat 
  • Mama, inicjator wielu działań i projektów muzycznych)
  • Tomasz Jóźwiak – (gitarzysta zespołu UKEJE, twórca wielu inicjatyw kulturalnych). 
  • Damian Ukeje – wokalista, zwycięzca I edycji programu "The Voice Of Poland". Szczeciński artysta dzięki swoim dokonaniom podpisał kontrakt z wytwórnią płytową Universal Music Polska, po czym wydał w 2013r. pierwszą płytę zatytułowaną "Ukeje". Warto dodać, że Damian Ukeje i Tomasz Jóźwiak tworzyli znany wszystkim szczeciński grunge'owy zespół Fat Belly Family, z którym wystąpili m.in. na letniej edycji Floating Trippin' Festival w 2011 roku. 

Wszystkich Jurorów cechuje zapał oraz nowa, "młoda" jakość w kreowaniu kultury i rozwoju szczecińskiej muzyki. Podczas imprezy 9 sierpnia Jurorzy wyłonią dwóch zwycięzców tegorocznej Młodej Nuty, którzy zostaną nagrodzeni bonami pieniężnymi do zrealizowania w ogólnopolskiej Sieci Salonów Muzycznych RIFF. Sponsorem bonów są firmy MEGATON oraz RIFF.

Najlepszy zespół przeglądu będzie miał możliwość zagrania koncertu w studiu Radia Szczecin w ramach cyklu [3X1]. Jury wybierze również zespół, który otrzyma szansę zagrania koncertu podczas Szczecin European Film Festival. Ponadto Kurier Szczeciński przeprowadzi konkurs dla swoich czytelników, w którym do wygrania będzie przelot samolotem nad naszym miastem. 

Zadaniem czytelników będzie wyłonienie najlepszego zespołu/ twórcy na podstawie multimediów (klip, utwór mp3). Konkurs zostanie przeprowadzony za pomocą aplikacji TAP2C. Wszelkie szczegóły zostaną podane wkrótce. Wybrany przez czytelników zespół/artysta zostanie nagrodzony promocyjnym artykułem zamieszonym w Kurierze Szczecińskim. Dajemy ci szanse abyś mógł się zaprezentować szerszej publiczności – wykorzystaj to! 

Jak zgłosić się do konkursu?

Czekamy na zgłoszenia solowych wykonawców oraz zespołów, które należy podsyłać do 2 sierpnia 2014r (włącznie) na adres: info@mlodanuta.pW zgłoszeniu należy podać nazwę zespołu, załączyć zdjęcie, krótki opis oraz podać stronę internetową zawierającą występy/utwory wykonawcy, teledysk lub w przypadku braku strony www podesłać w załączniku maksymalnie 3 nagrania w formacie mp3 weryfikujące twórczość zgłaszającego. Zgłoszenie nie może przekroczyć 9MB.