Dla młodych lokalnych zespołów ruszyła znakomita okazja do wypromowania się. Pamiętacie koncerty Born To Be Wild w Muzeum Techniki i Komunikacji? Teraz Made in Szczecin rusza z nową inicjatywą Born To Be Wild 2, która będzie kolejną szansą na promocję dla młodych kapel ze Szczecina i regionu. Stawką główną jest 8 miejsc na płycie Born in Szczecin vol. 3, wydanej w ponad 2 tys. egzemplarzy.

Wszystko fajnie ale o co chodzi?

Made in Szczecin Born To Be Wild 2 to wieloetapowy projekt, którego końcowym efektem będzie wydanie płyty Born in Szczecin vol 3. Skierowany jest do młodych, niezależnych kapel, które chcą zaistnieć wśród szerszej publiczności. Jest to szansa na pokazanie się nie tylko na organizowanych przez Made in Szczecin koncertach, ale także na zaistnienie w całej Polsce dzięki zasięgu oddziaływania płyty Born in Szczecin – mówi Karolina Woźniak, dyrektor artystyczny przedsięwzięcia.

Dobra chcemy wziąć udział – jak to zrobić?

Chętne formacje mogą zgłaszać swój udział za pośrednictwem formularza na stronie www.borninszczecin.pl do 20 marca. Ze wszystkich zgłoszeń wybranych zostanie 20 najlepszych zdaniem ekipy Made in Szczecin. Wyselekcjonowane z nadesłanych zgłoszeń zespoły wystąpią na koncertach w Domu Kultury Słowianin (14.04.2013) oraz we Free Blues Clubie (21.04.2013), gdzie zaprezentują część swojego repertuaru.

Kolejny etap to konkurs!

Występy zostaną sfilmowane przez mStudio oraz nagrane przez Rapido Studio. Materiał występu na żywo dostępny będzie w serwisie YouTube, gdzie każdy użytkownik będzie mógł głosować na swoją ulubioną kapelę.

Połączenie przeglądu koncertowego z głosowaniem przez internet ma zachęcić ludzi do większej interakcji z rodzimą sceną. Chętni będą mogli przyjść na darmowe koncerty, posłuchać zespołów konkursowych i na własne oczy zobaczyć jak wygląda proces tworzenia live wideo. Udostępnione klipy będą wizytówką muzyków, dzięki której zainteresowani będą mogli zapoznać się z ich twórczością od strony koncertowej. Imprezy, na których prezentują się młode kapele, nie są tak oblegane, w ten sposób będą mogły one dotrzeć do szerszego grona słuchaczy.

8 kapel, które osiągną w głosowaniu najlepszy wynik, dostanie się na Born in Szczecin vol. 3 obok innych, renomowanych, rozpoznawalnych na scenie ogólnopolskiej rodzimych formacji. W poprzedniej edycji były to m. in. Big Fat Mama, Indios Bravos, Ludzie Mili czy Quo Vadis. Zwycięzca głosowania na YouTube wygra ponadto nagranie teledysku przez firmę mStudio. 
 

Jeszcze tak dla informacji – czym jest MiS

Stowarzyszenie Made in Szczecin jest prężnie działającą w obszarze kultury organizacją pozarządową, która wnosi powiew świeżości w nasze szczecińskie NGO. Na koncie mają już wydanie 2 płyt Born in Szczecin a teraz działają nad 3. Krótki wywiad z przedstawicielką organizacji dostępny pod adresem (LINK).