Strona Twojej organizacji nadal nie spełnia wymagań specyfikacji WCAG 2.0.? Chcesz dowiedzieć się co powinieneś zrobić aby ją dostosować? Mini szkolenie WCAG 2.0.- dostosuj stronę jest właśnie dla Ciebie!

Temat: WCAG 2.0.- dostosuj stronę

Termin: 16.09.2015

Godzina: 16:30

Miejsce: al. Wojska Polskiego 63 (wejście od ul. Piłsudskiego) III piętro, sala Multimedialna SCWOP Sektor3

 

Co można zyskać dostosowując stronę do wymagań specyfikacji WCAG 2.0.?  Przede wszystkim, treści publikowane na Twojej stronie stają się dostępne dla wszystkich, co oznacza, że osoby ją odwiedzające, bez problemu odnajdują interesujące ich treści. Często nie zdajemy sobie sprawy jak trudno jest poruszać się po stronie osobom niepełnosprawnym fizycznie, psychicznie czy sensorycznie. Dzięki niewielkiemu wysiłkowi możemy to zmienić i sprawić aby nasza strona zyskała nowych odbiorców.

Nie zwlekaj i zgłoś się na Mini szkolenie. Wystarczy być członkiem, wolontariuszem, bądź osobą zatrudnioną w organizacji pozarządowej z terenu m. Szczecin oraz wypełnić i przesłać [FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY].

Termin rekrutacji mija 14.09.2015 o godzinie 15:00.  Informacje o zakwalifikowaniu się na szkolenie prześlemy najpóźniej do 15 września na podane adresy mailowe.

Czym jest WCAG? Na portalu wikipedia.pl można zobaczyć o co chodzi (LINK). W Polsce promocją standardu WCAG 2.0 zajmuje się m.in. Fundacja Widzialni np. w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego wspólnie z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji. Treść 

Mini szkolenie WCAG 2.0.- dostosuj stronę