17 sierpnia, jest dniem kiedy wszyscy poszukiwacze skarbów z GPSem mają swoje święto. Tego dnia na całym świecie organizowane są tysiące geocachingowych eventów i nie inaczej będzie także w Szczecinie, bowiem właśnie tego dnia odbędą się trzecie Szczecińskie Poszukiwania Skarbów!

Geocaching, o którym mowa, jest bardzo popularną na świecie grą terenową polegającą na szukaniu „skarbów” przy pomocy odbiornika GPS. Jest to znakomity sposób na świetną zabawę i poznawanie nowych miejsc w niekonwencjonalny sposób. Każdy chyba w młodości marzył o przygodach Pana Samochodzika czy Indiany Jonesa. Teraz za sprawą Geocachingu jest to możliwe!

Podczas poszukiwań będzie można odkryć nowe szczecińskie „skarby” a każdy znalazca może dodatkowo liczyć na otrzymanie okazjonalnego wirtualnego suwenira na swoim profilu. Szczecińskie Poszukiwania Skarbów będą również świetną okazją do wymiany doświadczeń z innymi geocacherami oraz praktyczną nauką geocachingu jako świetnej zabawy, poznawania nowych miejsc oraz rekreacji.

Spotykamy się w sobotę 17 sierpnia o godz. 10 na pl. Żołnierza, skąd wyruszymy w kierunku Zamku Książąt Pomorskich, Wałów Chrobrego i okolic. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników pieszych wędrówek, odkrywania nowych miejsc, przygód i poszukiwaczy skarbów do wspólnej zabawy.

Aby wziąć udział w wycieczce wymagane jest posiadanie bezpłatnego konta na stronie Geocaching.com (rejestracja bezpłatna) oraz zapisanie się na Szczecińskie Poszukiwania Skarbów #3 po przez dodanie wpisu "Will Attend".

Więcej informacji o geocachingu oraz kolejnych wycieczkach na stronie projektu Geocaching Szczecin realizowanego przez Fundację Hot-Point: www.geocaching.hot-point.pl