Chcesz zorganizować hakaton, warsztat lub spotkanie o kodowaniu dla dzieci i młodzieży ale brakuje Ci środków? Weź udział w inicjatywie Meet and Code i zdobądź grant na swoje wydarzenie!

Hakaton, warsztat, spotkanie o kodowaniu, a może kurs online wprowadzający młode osoby w programistyczne tajniki? Masz już pomysł ale brakuje Ci środków na jego realizację? Jeżeli działasz w organizacji pozarządowej, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Weź udział w inicjatywie Meet and Code i zdobądź grant na swoje wydarzenie!

Inicjatywa Meet and Code ma na celu wsparcie różnorodnych wydarzeń nawiązujących do kodowania, które zorganizowane zostaną w trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania, czyli od 7 do 22 października. Wsparcie to polega na przekazaniu wybranym organizacjom pozarządowym, które do 15 września tego roku zgłoszą swój pomysł na wydarzenie na stronie www.meet-and-code.org, grantu w wysokości nawet 400 euro na jego realizację.

Europejski Tydzień Kodowania to coroczne wydarzenie trwające od 7 do 22 października, które ma na celu promowanie kodowania wśród dzieci i młodzieży. Nawiązuje do inicjatywy opracowanej przez grupę roboczą byłej Komisarz UE ds. Agendy Cyfrowej i wspierany jest przez Komisję Europejską.