Sektor 3 zaprasza członków, wolontariuszy i osoby zatrudnione w szczecińskich organizacjach pozarządowych na mini szkolenie pn: „Małe loterie fantowe”.

Ustawa o grach hazardowych, służba celna, urząd skarbowy. Jak w gąszczu przepisów i instytucji przygotować małą loterię fantową zgodnie z prawem? Z czym się wiąże prowadzenie małej loterii? Czy warto, żeby moje stowarzyszenie organizowało loterię? Sektor 3 postara się przybliżyć niuanse związane z tymi zaganieniami!


Mini szkolenie: małe loterie fantowe

Termin: 28 października 2015
Godzina: 16:30
Miejsce: Sektor 3, al. Wojska Polskiego 63, IV piętro, sala 4/6


 

Podczas spotkania omówione zostaną zasady urządzania loterii fantowych, obowiązki spoczywające na ich organizatorach, oraz przewidziane kary za nieprawidłowo zorganizowaną loterię

Małe loterie fantowe – czy są wogóle potrzebne?

Poprawnie przeprowadzona loteria fantowa jest dla organizacji szansą na zdobycie brakujących środków, czy sfinansowanie zaplanowanych działań. Jednak jej nie zgłoszenie stanowi przestępstwo skarbowe, zagrożone karą grzywny przewidzianą w Kodeksie Karnym Skarbowym. Należy pamiętać, że przeprowadzając loterię nie zgodnie  z przepisami, możemy nie tylko stracić zebrane środki, ale również narazić się na karę.

Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy:

  • wypełnić i przesłać FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
  • być członkiem, wolontariuszem lub osobą zatrudnioną w organizacji pozarządowej na terenie m. Szczecin.

Informacje o zakwalifikowaniu na mini szkolenie zostanie wysłana do dnia 26 października na podane w formularzu adresy mailowe.


Przydatne linki dot. małych loterii fantowych:

 

Małe loterie fantowe