Zapraszamy do udziału w czwartej edycji konkursu plastycznego ” Ważne dziewięć miesięcy bez alkoholu” organizowanego przez Zachodniopomorską Fundację Pomocy Rodzinie ” Tęcza Serc”.
Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować ulotkę lub plakat promujący abstynencję w czasie ciąży. Ulotka powinna być utworzona w formacie A 4, dowolnie złożonym. Plakat w dowolnym formacie. Ulotka i plakat powinny zawierać istotne dla tematu informacje.
Głównym celem konkursu jest przekaz informacji, że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu w ciąży, a każda jego ilość wiąże się z ryzykiem uszkodzenia płodu. Inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości oraz zachęcenie młodzieży do obrony i promowania tej zasady.
W konkursie może wziąć udział młodzież uczęszczająca do szkół gimnazjalnych i średnich. Kandydaci wykonują pracę indywidualnie. Uczestnicy, którzy nie ukończyli 18 roku życia mogą brać udział w Konkursie pod warunkiem uzyskania odpowiedniej zgody od swych opiekunów prawnych.
Pracę należy nadsyłać do 31 października na adres fundacji dostępny w regulaminie na stronie: http://teczaserc.pl/news_73_uwaga_konkurs__wazne_dziewiec_miesiecy_bez_alkoholu.htm