I Międzynarodowa Konferencja Edukacja – Innowacja czyli rola edukacji nieformalnej, w tym outdoor education w kształceniu i rozwoju.

I Międzynarodowa Konferencja Edukacja – Innowacja dotycząca innowacji edukacyjnych, edukacji nieformalnej oraz metody outdoor education z udziałem zagranicznych i polskich ekspertów.


100% praktyki – 100% działania

Termin: Szczecin 6-7 listopada 2015

Miejsce: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego

ul. Mickiewicza 64 71-101 Szczecin


Prelegenci:

  • Andrzej Lipiński – współpracownik prof. Geralda Huther'a i prof. Joachima Bauer'a podczas pracy nad polskim wydaniem książek "Wszystkie dzieci są zdolne" i "Co z tą szkołą? Siedem perspektyw dla uczniów nauczycieli i rodziców", aktywny działacz na rzecz propagowania idei Budzących się szkól w Polsce;
  • Małgorzata Taraszkiewicz – Grupa Edukacyjna 21, psycholog edukacyjny, neurometodyk, zajmuje się tworzeniem neurostandardów dla nowoczesnej edukacji. Autorka bestsellera "ATLAS EFEKTYWNEGO UCZENIA (SIĘ) NIE TYLKO DLA NAUCZYCIELI" specjalista technik aktywizujących uczniów do nauki;
  • Monia Ben Larbi – prezes fundacji Budzące się szkoły w Niemczech, koordynatorka wdrażania projektów innowacyjnych w niemieckim systemie edukacji;
  • Chris Loynes – prezes Europejskiej Sieci Outdoor Education, zrzeszajacej ponad 50 europejskich organizacji wykorzystujących metody outdoor education w całej Europie;
  • Mark Leather – Starszy wykładowca na Uniwersytecie St Mark & St John w Playmouth, wdrażający outdoor education do pracy ze studentami na rzecz edukacji młodzieży.

W ramach dwudniowej konferencji: inspirujące wystąpienia ekspertów w zakresie edukacji nieformalnej i jej zastosowania w ramach edukacji szkolnej, outdoor education, wdrażania innowacyjnych metod w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz warsztaty metodyczne i ich zastosowanie w Konferencja kierowana jest do dyrektorów szkół i placówek oświatowych, nauczycieli, pedagogów, terapeutów, pracowników socjalnych, pracowników środowisk akademickich, studentów, ale też rodziców i osób, którym zależy na podnoszeniu jakości edukacji swoich podopiecznych. 

Wszystkie wystąpienia i warsztaty gości zagranicznych będą tłumaczone na język polski. Koszt udziału w konferencji: 200zł/osoba (w tym materiały- najnowsza literatura branżowa i wyżywienie).

Rejestracja

Formularz zgłoszeniowy na stronie www.outdoorpoland.com lub pod numerem tel.: 91 5730447 /pon-pt 8-15/. Rejestracji i wpłat należy dokonywać do 20 października 2015.

Organizatorzy

Sławęcińskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ryszewku, stowarzyszenie Centrum Edukacji Nieformalnej i Outdooru, Szkoła Aktywnego Wypoczynku FRAJDA, Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno – Społecznych TWIKS.

Patronat

Telewizja Polska TVP, Ośrodek Rozwoju Edukacji ORE

Więcej informacji na: www.outdoorpoland.com

I Międzynarodowa Konferencja Edukacja - Innowacja