Serdecznie zapraszamy 23 maja o godzinie 18:00 do Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90, na kolejne spotkanie w Kawiarence NGO. Gościem czwartkowego spotkania będzie Jacek Maciejewski z Fundacji Rak’n’roll.

Na otwarte spotkanie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta jak również organizacje zajmujące się problemem raka oraz wspierające osoby dotknięte chorobą. Porozmawiamy m.in. o działalności fundacji, o jej projektach, badaniach czy leczeniu raka.

Fundacja Rak’n’Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji.

Fundacja postawiła sobie za cel stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią i odczarowywanie choroby. Działalność Fundacji  skupia się na pomocy osobom chorym a także podejmuje próbę zmiany wizerunku tej choroby w szerszej społecznej świadomości.

Majowa Kawiarenka NGO rozpoczyna IV Konwent Inkubatorów Organizacji Pozarządowych KTO? NGO! , który ma na celu stworzenie platformy dialogu pomiędzy pracownikami działających w całej Polsce inkubatorów NGO oraz samych organizacji pozarządowych.

Więcej informacji o działalności Fundacji Rak’n’roll znajdą Państwo tutaj

Zapraszamy serdecznie!