Pięć prób walki, pięć indywidualnych historii oczami aktywistów, studentów i premierów. W ramach kolejnego spotkania Kawiarenki Obywatelskiej NGO zapraszamy na spotkanie z walką o demokrację w tle – pokaz  filmu dokumentalnego "Od szeptu do krzyku" i spotkanie z Fundacją Edukacja dla Demokracji.

Czas: 19 listopada 2013 w godzinach 17.00 – 19.00
Miejsce: Kiniarnia Kina PIONIER, al. Wojska Polskiego 2
WSTĘP WOLNY

Film „Od szeptu do krzyku” opowiada o działaniach na rzecz demokracji w 5 krajach- Ukraina, Malezja, Zimbabwe, Wenezuela i Egipt i pokazuje pięć prób walki o demokrację poprzez indywidualne historie ludzi podejmujących te starania – zarówno polityków jak i niezależnych działaczy społecznych, studentów organizujących ruchy protestu. Fundacja wspólnie z Europejskim Instytutem na rzecz Demokracji przygotowała polską wersję językową. Pokazy filmu były organizowane już na wielu uniwersytetach, festiwalach filmów dokumentalnych na świecie, we współpracy z różnymi organizacjami pozarządowymi. W listopadzie polska wersja filmu zagości na festiwalu HumanDoc. Więcej informacji o filmie można znaleźć na stronie: http://awhispertoaroar.com/.

Po projekcji filmu zapraszamy do dyskusji o roli demokracji we współczesnym świecie i zapoznania się z działalnością Fundacji Edukacja dla Demokracji. 

Gościem spotkania będzie Tadeusz Rudzki –  koordynator projektów w Fundacji Edukacja dla Demokracji, gdzie pracuje od września 2012 roku. Odpowiada m.in. za Portal Współpracy Międzynarodowej – Civicportal.org oraz koordynację szkoleń e-learningowych (Białoruś, Mołdawia, Ukraina). Współpracuje także dwóch projektach realizowanych w Tadżykistanie oraz przy organizacji V edycji konkursu "Otwarta Szkoła". Miłośnik wycieczek rowerowych i żeglowania, członek Stowarzyszenia Wikimedia Polska

ZAPRASZAMY!