GAZ-SYSTEM ogłasza IX edycję konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii. Zgodnie z regulaminem do każdego z pięciu województw: mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego, trafi po 50 tys. zł na realizację najlepszych projektów o tematyce ekologicznej.

Uruchomiony przez GAZ-SYSTEM konkurs organizowany jest już po raz dziewiąty. Co roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony placówek oświatowych, jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych, dla których temat ochrony środowiska jest istotny w codziennym działaniu. Celem konkursu jest opracowanie autorskiego pomysłu na podtrzymanie lub ratowanie środowiska naturalnego oraz aktywizacja lokalnej społeczności do działań na rzecz poszanowania i ochrony środowiska. Wnioski o dofinansowanie w tegorocznej edycji można składać do 17 grudnia 2018 r.

Dbanie o środowisko naturalne jest dla Spółki kwestią kluczową w kontekście prowadzonych inwestycji i remontów infrastruktury gazowej. Decyzja o kolejnej, IX edycji Funduszu Naturalnej Energii, jest konsekwencją dotychczas prowadzonych działań i wpisuje się w strategię Spółki. Do tej pory dzięki grantom przyznanym w poprzednich edycjach konkursu udało się zrealizować w sumie 140 projektów dedykowanych ekologii. Powstały m.in. laboratoria przyrodnicze oraz meteorologiczne, majsterkownie upcyklingu, a także ścieżki edukacyjne i sensoryczne – powiedział Mariusz Kozłowski, Zastępca Dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik Prasowy Spółki.

Łączna pula dofinansowania wynosi 250 tys. zł. Partnerem społecznym i prowadzącym sekretariat konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”. Wszystkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie: www.gazsystemdlanatury.pl oraz na profilu FB/FunduszNaturalnejEnergii. Zapraszamy do udziału.

Kontakt:
Mariusz Kozłowski
Rzecznik Prasowy GAZ-SYSTEM S.A.
tel. kom. 885 888 849
e-mail: rzecznik@gaz-system.pl