Fundacja Netcamp zaprasza na TEDxSzczecinLive, który odbędzie się 29 lutego o 17:15 w Inkubatorze Kultury. W czasie wydarzenia będzie można zobaczyć prezentacje z prawdopodobnie najbardziej inspirującej konferencji na świecie – TED2012 w Palm Beach.

TEDxSzczecinLive organizowany jest w oparciu o transmisję online z konferencji TED, pozwala to zobaczyć na żywo inspirujące sesje z Kalifornii. Wydarzenie to jest organizowane w ramach programu TEDx prowadzonego przez TED.
Jako organizator Netcampa – inspirujących spotkań IT chcemy dać uczestnikom TEDxSzczecinLive możliwość zobaczenia na żywo TED2012 i zainspirować ich do działania – mówi Maciej Jankowski, Prezes Fundacji Netcamp
W duchu „Ideas worth spreading” TED stworzył program TEDx – lokalnych i niezależnie organizowanych wydarzeń w klimacie TED, które gromadzą razem ludzi aby dzielić się nowymi ideami.
W ramach TEDxSzczecinLive odbędą się 3 sesje tematyczne: The Lab, The Earth oraz The Crowd. Wśród prelegentów których będzie można zobaczyć będą m.in.
  • Regina Dugan – dyrektor DARPA – wojskowej agencji zaawansowanych projektów badawczych, gdzie powstał pierwowzór Internetu
  • Donald Sadoway – wynalazca rewolucyjnych baterii w które zainwestował Bill Gates
  • T. Boone Pickens – legendarny przedsiębiorca naftowy i miliarder
  • dr James Hansen – światowej sławy klimatolog i badacz zjawiska globalnego ocieplenia
  • Lior Zoref – propagator crowdsourcingu, marketer i bloger
  • Reid Hoffman – założyciel LinkedIn, jeden z pierwszych inwestorów Facebooka oraz Zyngi. Jako partner w Greylock prowadził też inwestycje w Groupona i AirBnB.
Aby wziąć udział w TEDxSzczecinLive wymagana jest bezpłatna rejestracja. Więcej informacji na stronie http://live.tedxszczecin.com