Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich zaprasza na bezpłatne warsztaty dot. dostępu do informacji w ramach Tygodnia Informacji Publicznej.

czas: 5 października 2011, godz. 16 – 19

miejsce: SCWOP Sektor3, sala multimedialna III piętro

Pozarządowe Centrum Dostępu do Informacji Publicznej zaprasza na bezpłatne warsztaty z dostępu do informacji publicznej. Spotkania są jednym z działań organizowanych w ramach obchodów Tygodnia Informacji Publicznej 2011. Każdy warsztat prowadzony jest aktywnymi metodami. Szkolenie skierowane jest szczególnie do osób które nie mają dużego doświadczenia w temacie dostępu do informacji. Edukatorami są prawnicy i praktycy – na co dzień korzystający ze swoich praw i egzekwujący je. Podejście PC DIP zawsze dotyczy perspektywy obywatela (podmiotu uprawnionego), a nie administracji (podmiotów zobowiązanych).

Program szkolenia obejmuje m.in.

  • czym jest informacja publiczna,
  • jakie ma ona znaczenie dla życia każdego i każdej z nas,
  • kto musi ją udostępniać.
  • kto może wnioskować o informację,
  • jakie obowiązują w tej kwestii procedury (w tym roku z uwzględnieniem prawdopodobnych zmian wynikających z nowelizowania ustawy o dostępie do informacji publicznej).

Zgłoszenia na warsztaty należy dokonać poprzez wysłanie do 24 września 2011 roku dokładnie wypełnionego formularza na adres: szkolenia@sllgo.pl. O przyjęciu decyduje opis motywacji dotyczący uczestnictwa w spotkaniu i kolejność zgłoszeń. Każda przyjęta osoba otrzyma potwierdzenie wraz z podaniem dokładnego miejsca warsztatu.

Serdecznie zapraszamy i polecamy!