Ilustrowany Plac Zabaw to ostatnie w tym roku wydarzenie, tworzące  serię eksperymentalnychprzestrzeni artystycznych przygotowanych dla mieszkańców woj. zachodniopomorskiego. Tym razemzaprosiliśmy do współpracy trzy ilustratorki: Agatę Dudek, Monikę Hanulak i Małgorzatę Nowak. Artystki przemienią galerię TWORZĘ SIĘ w magiczny, ilustrowany LAS, pełen niesamowitych mieszkańców i historii. Przestrzeń tą, wspólnie z naszymi gośćmi, tworzyć będą dzieci podczas warsztatów twórczych. W ramach Ilustrowanego Placu Zabaw odbędą się również warsztatyinspirowane książkami dla dzieci.

Ilustrowany plac otwarty będzie od 30 listopada do 15 lutego 2015 r. w każdą niedzielę, poniedziałek i wtorek (z wyjątkiem 28.12.14), w godzinach od 11.00 do 16.00. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Uroczyste otwarcie Ilustrowanego Placu Zabaw 30.11.2014, godz. 12.00, TWORZĘ SIĘ/ budynek 13 muz

30 listopada zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe do odwiedzenia ilustrowanego świata mieszczącego się w samym środku miasta! Na odwiedzających czekać będzie  magiczny LAS przygotowany przez trzy ilustratorki oraz młodych twórców. Na dzieci czekać będą leśni mieszkańcy, wyjątkowa roślinność oraz materiały plastyczne pozwalające na realizację własnych pomysłów i kreowania przestrzeni po swojemu. Zależy nam, aby to odwiedzający ożywili przestrzeń galerii, dorysowali swoje historie, a nawet przebrali się za wybranych bohaterów.  Przez cały czas trwania Ilustrowanego Placu Zabaw będziemy mogli obserwować jak pulsuje i zmienia się tkanka lasu poprzez nawarstwianie przygotowanych elementów i stopniowe ich zagęszczanie. Dzięki temu przestrzeństanie się fascynująca i nieprzewidywalna. Aby było jeszcze ciekawiej zaaranżujemy w lesie DZIEŃ i NOC. Młodzi goście będą mogli poczuć, co dzieje się w lesie po zmroku i jak wygląda życie w ciemności.  

Podczas wernisażu obecne będą zaproszone do projektu ilustratorki: Agata Dudek, Monika Hanulak i Małgorzata Nowak, które z przyjemnością spotkają się z dziećmi i odpowiedzą na pytania związane z ich pracą. Koncepcja/wykonanie: Monika Hanulak, Małgorzata Nowak i Agata Dudek ( Acapulco Studio ), Las Sztuki

Warsztaty z ilustratorkami – wspólne tworzenie Ilustrowanego Plac Zabaw 29.11.14, TWORZĘ SIĘ/ budynek 13 muz

godz. 11.00 dla uczestników 5-7 lat  

godz. 14.00 dla uczestników 8-12 lat

Dzień przed oficjalnym otwarciem Ilustrowanego Placu Zabaw zapraszamy dzieci do wspólnego tworzenia i przekształcania przestrzeni galeryjnej. Wspólnie z artystkami dzieci będą tworzyć LAS, w samym środku miasta. W LESIE dzieją się magiczne rzeczy, a rzeczywistość miesza się z fantazją. LAS jest domem dla zwierząt ale też miejscem dziwnych spotkań i  zawiłych historii. Taki LAS powstanie poprzez ożywianie przestrzeni galerii i zasiedlanie jej zwierzętami i stworami. Prowadzące warsztaty, pokażą jak „malować” historie i wykorzystywać  różne techniki  ilustracji.

Prowadzenie: Monika Hanulak, Małgorzata Nowak , Agata Dudek to młode polskie ilustratorki, które zdobyły uznanie na rynku wydawniczym prezentując wyraziste kompozycje projektowe. Związane były z pracownią Profesora Zygmunta Januszewskiego, który prowadził Pracownię Ilustracji warszawskiej ASP.

Zapisy: tworzesie@gmail.com,  w tytule wiadomości prosimy podać  nazwę warsztatu

 


O co chodzi z tym komiksem? warsztaty dla dzieci i młodzieży 30.11.2014, godz. 13.00, TWORZĘ SIĘ/ budynek 13 muz

Czy komiks najpierw się czyta, czy ogląda? Czy w komiksach muszą być superbohaterowie? Co narysować w kadrze? Zapraszamy na warsztaty komiksowe, na których uczestnicy poznają odpowiedzi na te, i wiele innych pytań. Proponujemy wspólne rysowania komiksu, zabawę z tekstem i rysunkiem. Efektem warsztatów będzie stworzenie swojego bohatera, wymyślenie historii (scenariusza!),  a końcowym dziełem NAJPRAWDZIWSZY KOMIKS!

Prowadzenie:  Szczepan Atroszko

Uczestnicy: 8-12 lat

Zapisy: tworzesie@gmail.com,  w tytule wiadomości prosimy podać  nazwę warsztatu

 


Kim jest artysta? Aktywna Książka w TWORZĘ SIĘ 3.12.2014 godz. 17.30, TWORZĘ SIĘ/ budynek 13 muz

Aktywna Książka to wydarzenie z wyjątkowym gościem, książką i twórczą zabawą. Podczas Ilustrowanego Placu Zabaw w  TWORZĘ SIĘ spotkamy się z DUGIM – artystą, który będzie czytał fragmenty książek "Kto to jest artysta?" oraz „Puszek, druciak, zakładka i inne isty” i wspólnie z uczestnikami zastanowi się kim jest twórca i czy sztuka musi być piękna.  Podczas spotkania każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić się jako artysta. Aktywna Książka to projekt  Polskiej Fundacji Sportu i Kultury, który od dwóch lat realizowany jest w Szczecinie.

Uczestnicy: dzieci, opiekunowie

Zapisy: aktywnaksiazkaszczecin@sportikultura.org, w tytule wiadomości prosimy podać  nazwę warsztatu

 


Życie co to takiego? warsztaty Kluboksięgarni FIKA 13.12.2014 godz. 12.00, TWORZĘ SIĘ/ budynek 13 muz

Warsztaty twórcze w oparciu o książkę Wydawnictwa Zakamarki. Poznać i zrozumieć sens życia, to niełatwa spawa. W „rozszyfrowaniu” zagadnienia może pomóc książka i seria “Dzieci Filozofują” Wydawnictwa Zakamarki. Książka inspiruje do rozmowy i zadawania trudnych pytań. „Uzbrojeni” w wiedzę młodzi uczestnicy przygotują formy obrazujące i ilustrujące życie.

Prowadzenie: Małgorzata Narożna, Katarzyna Pawlikowska

Uczestnicy: 6-12 lat

Zapisy: tworzesie@gmail.com,  w tytule wiadomości prosimy podać  nazwę warsztatu

Ilustrowany Plac Zabaw  odbywa się w ramach projektu „Zabawy Sztuką – Eksperymentalne Place

Zabaw w Szczecinie”. Projekt współfinansowany  jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. TWORZĘ SIĘ jest współfinansowane ze środków Miasta Szczecin i Narodowego Centrum Kultury.

Organizatorem wydarzenia  jest  13 muz oraz Fundacja Las Sztuki.

 

 


Partnerami Ilustrowanego Placu Zabaw są wydawnictwa Muchomor, FISO, Zakamarki, Hokus Pokus,

Wytwórnia oraz BABARYBA.PL, FIKA, Aktywna Książka

Patroni TWORZĘ SIĘ: Kurier Szczeciński, miastodzieci.pl, Qlturka.pl, TVP Szczecin, Szczecin Główny,

Szczecin Blog, Rozwiń Skrzydła, elewatrokultury.org,  Szczecin dla dzieci, wszczecinie.pl

Szczegóły na www.tworzesie.pl oraz na profilu fb https://pl-pl.facebook.com/PrzepraszamTworzeSie