Lubicie planszówki i inne gry? A wiecie, że dzięki nim można też zrozumieć mechanizmy naszego życia społecznego? Jedną z nich jest gra „Dialog: Działaj, Graj, Zmieniaj Kraj!”, czyli pierwsza w Polsce obywatelska gra planszowa.

Lubicie planszówki i inne gry? A wiecie, że dzięki nim można też zrozumieć mechanizmy naszego życia społecznego? Jedną z nich jest gra „Dialog: Działaj, Graj, Zmieniaj Kraj!”, czyli pierwsza w Polsce obywatelska gra planszowa. Powstała po to, by pokazać jak działa partycypacja obywatelska i jak wygląda mechanizm współpracy społecznej. Została stworzona przez Laboratorium Poznania Politycznego Instytutu Psychologii PAN.

Gracz wciela się w jedną z 24 postaci, które muszą wspólnie zrealizować projekty z różnych sfer życia społecznego. Najważniejszym celem gry jest wspólne wykonanie zadania przez wszystkich graczy, przy jednoczesnej realizacji indywidualnych celów. Gra wymaga od uczestników współpracy, pomagania sobie nawzajem, ale też doskonalenia indywidualnych umiejętności i gromadzenia wiedzy. Przeznaczona jest dla osób powyżej 16 roku życia. 


Brzmi dobrze? Chcesz zagrać w DIALOG? Zapraszamy na popołudniową rozgrywkę, przy kawie, herbacie i poczęstunku. Wydarzenie odbędzie się w środę 15 grudnia o godz. 17:00 w Kooperatywie Łaźnia (ul. Koński Kierat 14/15).

Ze względu na obostrzenia sanitarne, liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ.

Udział bezpłatny!