Maria – sąsiadom wpaja pasję uprawiania ogródków. Natalia – popularyzuje sztukę współczesną w jednej z dzielnic. Andrzej – działa społecznie na rzecz bezdomnych. Justyna – pokazuje historię miasta w nietypowy sposób. Ty też możesz współtworzyć i kształtować najbliższe otoczenie. Przeprowadź swoją REkreację i stań się Profesjonalnym Menedżerem Społecznym. 

Codzienna praca podejmowana przez animatorów i społecznych liderów jest trudna – wymaga niezwykłej wrażliwości, zaangażowania, czasu oraz determinacji. Każda przeprowadzana interwencja lub akcja w przestrzeni publicznej jest inna – nie ma utartych schematów działania. Animatorzy liczą się z tym, że ich wysiłek może być niedoceniony. Działają dalej. Dlaczego? Bo  praca ta jest wyjątkowa, przynosi wiele satysfakcji – to sposób na życie. Jeśli zdecydujesz się na REkreację, to przed tobą długa i ciężka droga, z przystankami na czerpanie radości i energii z tego, co się robi. 

Dojrzewanie do roli animatora to proces, w którym najważniejsze jest zdobyte doświadczenie. Możesz je wynieść ze zrealizowanych projektów, rozmów z animatorami i mieszkańcami lokalnych społeczności, warsztatów czy wizyt studyjnych. 

Projekt REkreacja. Profesjonalny Menedżer Społeczny to autorski program edukacji pozaformalnej, dzięki któremu poznasz ścieżkę realizowania działań, akcji i interwencji w przestrzeni publicznej. Nie otrzymasz gotowych odpowiedzi i recepty na sukces, ale nawiążesz nowe relacje. Zdobędziesz kompetencje, które ułatwią ci poruszanie się w „gąszczu instytucjonalnego pejzażu”. Sprawdzisz się realizując konkretny projekt w przestrzeni publicznej. Na jego przeprowadzenie otrzymasz środki finansowe. Animatorzy będą współtworzyć REkreację na wszystkich jej poziomach. Zdecydują, które zagadnienia podczas warsztatów będą omawiane bardziej szczegółowo, które mniej*, a podczas start-up weekendu przedstawią projekty do REkreacji i wybiorą siedem do realizacji. 

REkreacja. Profesjonalny Menedżer Społeczny to autorski program edukacji pozaformalnej, który obejmuje:

• 80-godzinny cykl warsztatów prowadzonych przez praktyków w systemie weekendowym dla grupy 21 liderów-REkreatorów;

• start-up weekend, czyli możliwość zaprezentowania pomysłu na projekt lub inicjatywę; 

• realizację siedmiu projektów zaprezentowanych podczas start-up weekendu;

• przyznanie liderom środków finansowych na realizację siedmiu projektów zaprezentowanych podczas start-up weekendu;

• konsultacje z ekspertami oraz opiekę tutora;

• wydanie publikacji-przewodnika dla Profesjonalnych Menedżerów Społecznych.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Więcej informacji na stronie (LINK)