Kim jest bohater? Bohater to człowiek odznaczający się męstwem, odwagą, ofiarnością i wyjątkowymi zasługami dla dobra innych. Ale bohaterstwo umie się objawiać na wiele sposobów. Zwykłe codziennie czyny, które sprawiają, że dzięki naszym działaniom czy inicjatywom innym żyje się lepiej, również czynią nas bohaterami. Każdy z nas zna bohatera w swoim bliskim lub dalszym otoczeniu. Bohater często pozostaje anonimowy, lub jego z pozoru nieważna działalność ginie w natłoku codziennych informacji. Pora opowiedzieć głośno o Szczecińskich, codziennych bohaterach!

„Bohater po sąsiedzku” to wyjątkowy plebiscyt prowadzony w ramach drugiej edycji Kampanii ”KTO?NGO!”. Dzięki niemu mieszkańcy Szczecina mogą zobaczyć, jak wiele jest wśród zwykłych ludzi bezinteresownego działania, uczciwości, codziennego bohaterstwa, wrażliwości oraz spontanicznej aktywności. Jak, często anonimowi ludzie, własnymi działaniami robią ważne rzeczy dla innych i swojego otoczenia.

Działają, zmieniają, inspirują – „Bohaterzy po sąsiedzku” – Zgłoś się do plebiscytu realizowanego w ramach kampanii KTO? NGO!

Ostatnia edycja kampanii pokazała, co organizacje pozarządowe robią dla mieszkańców, jak działają na rzecz zmiany ich życia na lepsze. Tym razem pokażmy, co sami mieszkańcy mogą zrobić dla siebie, otoczenia i innych ludzi, co potrafią zdziałać sami ludzie, co potrafisz zdziałać Ty!

Jeśli znasz kogoś, kto wykazał się inicjatywą społeczną, odwagą w niesieniu pomocy, lub sam działasz na rzecz innych wypełnij formularz dostępny na stronie www.kto-ngo.pl i dołącz do naszej akcji!

Chcemy, aby historie „Bohaterów po sąsiedzku” poznali wszyscy, zobaczmy, jaka siła tkwi w każdym z nas. Chcemy opowiedzieć o osobach zwyczajnych, mieszkańcach miasta, których postawy i wartości wyróżniają z tłumu, a realizowane przez nich działania przysługują się mieszkańcom miasta i okolic.

Zgłoszenia do akcji należy dokonać poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.kto-ngo.pl w terminie od 17.09.2013 r. do 30.09.2013 r.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, specjalnie powołane jury wybierze kilkunastu bohaterów, którzy przejdą do kolejnego etapu plebiscytu – głosowania internautów. W dniu 01.09.2013 r. na stronie www.kto-ngo.pl przybliżone zostaną sylwetki każdego z nominowanych bohaterów. Od 02.09.2013 r.  to mieszkańcy miasta będą decydować kto z nominowanych dojdzie do finału i stanie się jednym z bohaterów kampanii „Bohater po sąsiedzku”.

Plebiscyt wyłoni twarze Kampanii KTO? NGO! „Bohater po sąsiedzku”. Osoby, które wygrają plebiscyt, wezmą udział w profesjonalnej sesji, której efekty w postaci zdjęć będzie można podziwiać podczas wędrującej wystawy. Sylwetki osób wybranych w plebiscycie oraz ich działania ukażą się również na licznych gadżetach, pocztówkach i plakatach. Dzięki niej każdy mieszkaniec dowie się o tym, jak inicjatywy oddolne oraz niecodzienne zachowania mogą inspirować i zmieniać życie.

Liczymy, że prezentowane wartości i czyny staną się powszechne i często spotykane w życiu codziennym, nie tylko podczas trwania kampanii, ale również po jej zakończeniu.

Niech wszyscy poznają „Bohatera po sąsiedzku”!

Rejestracja, zgłoszenie kandydata i udział w akcji „Bohater po sąsiedzku” są bezpłatne.

Projekt, realizowany przez Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, współfinansowany jest ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Organizatorzy nie pobierają żadnych opłat od uczestników, a przebieg konkursu i jego zasady są ustalone w regulaminie dostępnym na stronie akcji.