Znaczącym problemem wielu szczecińskich organizacji pozarządowych jest brak lokalu, który służyłby za biuro, miejsce spotkań. Pomieszczenia oferowane przez ZBiLK często wymagają kapitalnego remontu a tym samym orgomnego wkładu finansowego, na co często brak środków w skromnym budżecie ngo.

Pojawiła się propozycja wynajęcia pomieszczeń w budynku PCK (al. Wojska Polskiego 63, Szczecin) na biura dla organizacji pozarządowych. Pokoje nie wymagają remontu, a miesięczny koszt ich utrzymania to 300 zł brutto za pomieszczenie o powierzchni ok 15m2. W cenę wliczony jest prąd oraz internet. Z biur można korzystać w godzinach otwarcia budynku PCK, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 19.00 (sobota i niedziela budynek jest zamknięty – na razie). Pomieszczenia te zostaną przekazane pod wynajem organizacjom, jeśli będzie na nie realne zapotrzebowanie.

W związku z powyższym zwracamy się, do wszystkich organizacji nie posiadających własnego lokum, oraz tych, które mają, ale szukają nowego, z prośbą o niezobowiązującą informację, czy zdecydowaliby się Państwo na wynajęcie pomieszczenia pod wskazanym adresem. W tym celu udostępniamy [LINK] zawierający formularz, który należy wypełnić i przesłać, aby wyrazić swoje zdanie. Przypominamy, że podanie informacji jest całkowicie niezobowiązujące i służy jedynie zbadaniu zainteresowania.