Już 9-10 lipca czekamy na Was w Inkubatorze Kultury. A tam ALA w pigułce – fascynujące warsztaty dla każdego, kto nudzi się w wakacje i chce przeżyć ciekawą przygodę!

ALA W PIGUŁCE to zajęcia dla każdego w wieku 16+, kto chce zobaczyć, jak można efektywnie pracować nad swoimi umiejętnościami interpersonalnymi, skąd zbierać doświadczenie, którego tak bardzo oczekują dzisiejsi pracodawcy oraz gdzie w miłej atmosferze i wśród ciekawych ludzi można zdobyć praktyczne umiejętności.

Przez 2 dni zajęć zobaczycie:

  • co to znaczy praca w grupie i gdzie Wam się w życiu przyda,
  • jak możecie działać i zdobywać doświadczenie,
  • jak być aktywnym i potrzebnym w swoim otoczeniu,
  • co możecie robić dla innych rozwijając się przy okazji i biorąc wiele dla siebie,
  • jak rozwijać się nie siedząc w szkolnej ławce, bez stopni, oceniania i presji.

Obiecujemy, że:

Nie będzie siedzenia w szkolnej ławce!
Nie znajdziesz czasu na ziewanie i nudę!
Nie będzie kucia, teoretyzowania, tony materiałów do czytania i uczenia!
Po naszych zajęciach będziesz chcieć więcej!
Nauczysz się więcej niż możesz sobie wyobrazić!
Spędzisz czas ciekawie i w świetnym towarzystwie!
Zdobędziesz kompetencje, których będą Ci zazdrościć inni!
Weźmiesz udział w pokazowych warsztatach realizowanych metodami outdoorowymi!


Plan działania:

Dzień I 09.07.2014 (Inkubator Kultury)

10.00 – Poznacie nas i dowiecie się czym jest ALA. Zobaczycie jak można zdobywać doświadczenie i rozwijać swoje zainteresowania poprzez krótkie odwiedziny w organizacjach działających w Inkubatorze Kultury.
11.00– 14.30 Warsztaty pracy w grupie z wykorzystaniem outdoor education.

Korzystając z pogody, miękkiej trawy dookoła Inkubatora Kultury oraz kilku narzędzi warsztatowych zobaczycie co to praca w grupie, do czego Wam się przyda i dlaczego ta umiejętność jest jedną z najważniejszych jakie powinniście posiąść zanim zaczniecie poszukiwać pracy. Będzie wesoło, na luzie i całkiem inaczej niż sobie to wyobrażacie!

14.30 – 14.50 Przerwa na coś dobrego czyli kawa, herbata, ciasteczka i coś jeszcze!
14.50 – 16.50 Erasmus + Ty = SUKCES

Ciągle słyszysz, że Twój znajomy pojechał na kolejne zagraniczne szkolenie?  Twoja koleżanka od przyszłego semestru wyjeżdża na Erasmusa do Hiszpanii? A może Twój kolega właśnie kupuje bilet na wyjazd na wolontariat w Indiach?  Jak oni to robią? Odpowiedź jest prosta: Erasmus+. O nowym unijnym programie dla  młodzieży będziemy mówić podczas spotkania. Ale nie tylko! Dowiecie się również, jak skutecznie znaleźć  ciekawą ofertę wolontariatu lub stażu zagranicznego. Pakujcie walizki i do zobaczenia! Warsztat poprowadzi Kevin Kiraga pracownik Sekretariatu ds Młodzieży

Dzień II 10.07.2014 (Inkubator Kultury)

10.00 – 13.10 Warsztaty z komunikacji z wykorzystaniem outdoor education.
Korzystając z pogody, miękkiej trawy dookoła Inkubatora Kultury oraz kilku narzędzi warsztatowych zobaczycie do czego potrzebna jest Wam sprawna komunikacja i jak może wpłynąć na waszą przewagę w życiu codziennym i zawodowym.

13.10 – 13.30 Przerwa na coś dobrego czyli kawa, herbata, ciasteczka i coś jeszcze! W tle pokaz zdjęć z ciekawych wydarzeń i warsztatów, przy których młodzi ludzie zdobywają doświadczenie.
13.30 – 15.30  Warsztaty z pierwszej pomocy.

Nigdy nie wiesz kiedy możesz znaleźć się w sytuacji, kiedy czyjeś życie będzie zależało od Twoich umiejętności. Często myślimy, że to nas nie dotyczy, że to się nie zdarzy, zapominamy jednak, że życie jest przewrotne i może nastąpić moment, kiedy to Twoje ręce i umiejętności będą stanowić o zdrowiu lub życiu kogoś bliskiego z rodziny, przyjaciela, znajomego a może kogoś całkiem obcego. Zdobędziesz zatem jedne z najważniejszych umiejętności w Twoim życiu, a przekażą Ci je młodzi ludzie, którzy z pasją działają w Ochotniczej Straży Pożarnej.
15.30 – Podsumowanie


Opowiemy Wam co dalej, w czym jeszcze możecie wziąć udział, aby bawić się równie dobrze jak tutaj. Rozdamy Wam również dyplomy uczestnictwa w warsztatach, które od razu możecie ująć w swoim CV!

 

Więcej o metodach outdoor możecie się dowiedzieć na stronie www.outdoorpolska.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ZNAJDZIESZ TUTAJ

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

 

Realizatorzy: Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno – Społecznych „TWIKS”
Fundacja Sektor 3
Stowarzyszenie Media Dizajn
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Szczecin działający przy Sekretariacie ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Działanie finansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin.