Jak ułatwić proces przygotowania i przeprowadzenia wydarzenia? Jak organizować i od czego zacząć, po co nam kuluary? Zapraszamy na praktyczne spotkanie jak organizować wydarzenia: 11 czerwca 2024, 16:00 – 18:00 w Sektor 3 Szczecin.
Zorganizowanie imprezy – spotkania sąsiedzkiego, konferencji, warsztatów, festynu czy szkolenia – zarówno w plenerze, jak i w zamkniętym pomieszczeniu to realizacja ciekawego pomysłu ale jednocześnie długi i kompleksowy procesu przygotowań. Jakich błędów się wystrzegać? Na co uważać? Jak ułatwić proces przygotowania i przeprowadzenia wydarzenia? Jaką odpowiedzialność ponosi organizator? Z jakich obowiązków, zarówno programowych, jak i prawnych musi się wywiązać? Szkolenie, organizowane w ramach TIP, w sposób kompleksowy przedstawi organizatorom wydarzeń odpowiedzi na powyższe pytania, wskazując normy prawne i przyjęte standardy. Zostaną przedstawione i przeanalizowane następujące obszary tematyczne:
- od czego zacząć chcąc przygotować wydarzenie konferencyjno-szkoleniowe – harmonogram prac,
- scenariusz i program merytoryczny wydarzenia,
- elementy procesu przygotowawczego: Patroni, PR, hospitality, regulamin, wartości dodane – kuluary, itp…,
- finansowanie wydarzenia,
- zasady postępowania konieczne do zapewnienia bezpieczeństwa imprez,
- zasady odpowiedzialności organizatorów za szkody wyrządzone w związku ze zorganizowanym wydarzeniem.
Szkolenie, odbywające się w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, odbędzie się 11 czerwca 2024 (wtorek) o godz. 16.00 do Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, al. Wojska Polskiego 63 Szczecin (wejście od ul. Piłsudskiego, vis a vis przystanku tramwajowego).
LINK do zapisów na szkolenie znajduje się TUTAJ
Po wysłaniu zgłoszenia otrzymają Państwo e-mail potwierdzający udział w szkoleniu.
Wydarzenie realizowane w ramach XVII Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych
—
Prowadząca szkolenia: Agata Margraf-Wojciechowska – organizatorka i współorganizatorka ponad 300 wydarzeń o charakterze konferencyjno-wystawienniczo-szkoleniowym, absolwentka studiów doktoranckich o specjalności ekonomia. Od 24 lat współtwórca jednej ze szczecińskich organizacji pozarządowych, doradca w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 Szczecin, koordynator w Stowarzyszeniu POLITES. Współtworzyła Samorządową Instytucję Kultury SZCZECIN 2016, współpracowała z Operą na Zamku w Szczecinie i Europejską Stolicą Kultury WROCŁAW 2016. Od lat związana z pracą w i na rzecz organizacji non profit, łącząc wiedzę i doświadczenie z dziedziny ekonomii z działaniami na rzecz projektów kulturalnych, społecznych i edukacyjnych.