Miasto tworzą wszyscy – nawet rozhuśtane na trzepaku dzieci, których wyobraźnia i potrzeby może zmienić niejedno podwórko w tętniące życiem miejsce, działają i kreują swoją przestrzeń! Zapraszamy na webinar o włączaniu dzieci w działania społeczne.

Miasto tworzą wszyscy mieszkańcy, także ci najmłodsi, którzy mają swoje potrzeby, nieograniczone pomysły i chęci do działania. To czy perspektywa dzieci będzie uwzględniana zależy od otwartości i gotowości dorosłych do słuchania dzieci.

Silne miasto, silne podwórko to silne dzieciaki, które mogą zmienić nawet najbardziej szare bramy w roześmiane przestrzenie. Zapraszamy na webinar o tym jak można włączyć dzieci w działania społeczne. Spotkanie poprowadzą Anna Biały oraz Marta Wróblewska. O tym co proponują, można przeczytać poniżej:

„Marzy nam się miejska partycypacja dziecięca, realne uczestnictwo dzieci w życiu miasta. Pierwsze, małe kroki za nami, zrealizowałyśmy razem z dziećmi twórcze działania w mieście, o których opowiemy. Podzielimy się doświadczeniami z realizacji inicjatyw, tworzenia z dziećmi w mieście, porozmawiamy o możliwościach działań z dziećmi w przestrzeni miejskiej, bo miasto przyjazne dzieciom to miasto przyjazne całej społeczności. „


Ania Biały – animatorka i organizatorka działań społecznych i kulturalnych, mocno związana z wolontariatem. Prezeska Stowarzyszenia POLITES, członkini Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystycznego Oswajanie Sztuki.

Marta Wróblewska –  mentorka w szkole demokratycznej „Droga Wolna”, animatorka kultury. Prowadzi „Rozpuszczone dzieciaki” w Puszczy Bukowej. Mama trójki, miłośniczka natury.

Razem działają od 7 lat, współtworząc projekty i programy dotyczące twórczych działań z dziećmi jak. min. Aktywna Książka, Salonik wiolinowy w Filharmonii w Szczecinie, a także gry miejskie i twórcze działania z dziećmi w przestrzeni miejskiej. Lubią co najmniej tak samo jak dzieci, naturalne i przygodowe place zabaw.


Na spotkanie zapraszamy 24 listopada 2020 w godzinach 18 – 20. Zapraszamy do rejestracji pod linkiem TUTAJ.

Spotkanie realizowane w ramach zadania publicznego „Inicjatywa Lokalna”, finansowane ze środków Miasta Szczecin.