Z niezależnych od nas względów byliśmy zmuszeni przełożyć szkolenie NGO Animator. Oznacza to, że można się jeszcze zapisywać. Nowy termin to 17 grudnia (sobota) godzina 9.00 – 15.00. Zapraszamy!
Celem szkolenia NGO Animator jest pokazanie narzędzi wyzwalających potencjał społeczności i lokalnych liderów, kreatywne podejmowanie działań, radzenie sobie z sytuacjami trudnymi, kreatywne podejście do komunikacji i odpowiednie wykorzystanie narzędzi do budowania społeczności lokalnych. Na miejscu oprócz teorii będzie też całkiem sporo praktyki. Spotkanie poprowadzi Maria Sztark.
Szkolenie Techniki i narzędzia animacji w pracy ze społecznością lokalną to twórcze spotkanie w postaci warsztatu, podczas którego uczestnicy poznają komplet metod pomocnych animatorom, którzy zainteresowani są przestrzenią zarówno miast i miasteczek, a także znacznie mniejszych miejscowości. Podczas zajęć zostaną zaprezentowane techniki pozwalające na włączenie w proces mieszkańców interesującego animatora terenu oraz etapy, które są wspólne dla wszystkich omówionych strategii animacyjno-badawczych. Istotnym elementem szkolenia jest część praktyczna, w trakcie której uczestnicy na własnej skórze wypróbują zaproponowane techniki animacyjne. Szkolenie będzie wspierane prezentacjami multimedialnymi oraz filmami dokumentalnymi. Seria ćwiczeń aktywizujących sprawi, że uczestnicy nie będą mieli ani chwili na nudę.
Szkolenie: NGO animator
Techniki i narzędzia animacji w pracy ze społecznością lokalną
Czas: 17 grudnia (sobota), g. 9.00 – 15.00
Miejsce: SCWOP Sektor3, sala multimedialna (III piętro)
Formularz zgłoszeniowy: (LINK) – rekrutacja zamknięta!
Program warsztatu:
- 09:00 – Przywitanie uczestników, przedstawienie programu warsztatu. Wspólne opracowanie zasad współpracy.
- 09:15 – Na dobry początek. Część integracyjna i aktywizująca.
- 09:45 – Praktyka w pigułce. Animacyjne metody badania społeczności.
- 11:15 – Przerwa na kawę
- 11:30 – Teoria w pigułce I. Przegląd metod badawczo-animacyjnych w pracy animatora kultury. Prezentacja multimedialna, omówienie, dyskusja.
- 12:15 – Jak to działa w praktyce? Mandala Osobowości.
- 13:30 – Przerwa na kawę.
- 13:45 – Teoria w pigułce II. Techniki animacji na przykładzie zrealizowanych projektów. Case study. Prezentacja filmów dokumentalnych.
- 14:15 – Łyk energii. Zadania energetyzujące.
- 14:45 – Animacyjne metody ewaluacji. Podsumowanie zajęć.
- 15:00 – Zakończenie warsztatów.
Warsztat poprowadzi Maria Sztark
Animatorka kultury, menedżerka projektów, miłośniczka małych miasteczek i wsi. Realizowała projekty animacyjne dla społeczności lokalnych m.in. w Pogorzeli, PAN Górze, Zawadzie, Szydłowcu. W 2015 roku była liderką projektu "Wisełka na nowo odczytana" na wyspie Wolin. Wystąpiła jako reprezentantka tego projektu na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów 2015 w Katowicach. Opracowała koncepcję metody animacyjnej Gazeta Graniasta. Stale współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Golczewie, gdzie prowadzi redakcję dziecięcej gazety oraz współtworzy zespół projektowy. Prowadziła szkolenia dla młodzieży i dorosłych dla Polskiej Fundacji Sportu i Kultury, szczecińskiego Inkubatora Kultury, Sekretariatu ds Młodzieży. Jest absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, pasjonuje się nowymi mediami i sztuką reportażu. Na co dzień pracuje z cyrkowcami jako project manager w agencji artystycznej Kompania Marzeń.
Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy wypełnić i przesłać [formularz zgłoszeniowy] termin ich nadsyłania mija 14 grudnia 2016. Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane zagadnieniem i działające w organizacji pozarządowej.
Wszystkich zachęcamy do przesyłania zgłoszeń, więcej informacji nt. warsztatu można uzyskać kontaktując się z biurem Sektor 3 al. Wojska Polskiego 63 Szczecin (wejście od ul. Piłsudskiego)
Tel. 91 350 82 99 E-mail: biuro@sektor3.szczecin.pl,