Kiedy:
8 Grudzień 2017@16:00 – 21:00
2017-12-08T16:00:00+01:00
2017-12-08T21:00:00+01:00
Gdzie:
ŚRODEK. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki
Królowej Jadwigi 44
Szczecinek
Polska
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Sektor 3 Szczecin

W ramach Przystanku Wolontariat, wraz ze Śródmiejskim Punktem Sąsiedzkim "Środek", zapraszamy na nietypowe wasztaty obywatelskie z wykorzystaniem nietypowej techniki graficznej.

Obywatelskie, miejskie, społeczne, aktywne, wolontariackie … takie będą wykonane prace nietypową techniką graficzną akwaforte. Wraz ze Śródmiejskim Punktem Sąsiedzkim "Środek" zapraszamy do wyrażenia swoich kreatywnych społecznych działań. Warsztat będzie składać się z części teoretycznej tj. omówienie techniki, przykłady wykorzystania a następnie uczestnicy przejdą do części praktycznej, czyli wykonanie metalowych matryc prac graficznych i własnoręczne ich drukowanie, powielenie. Gotowe prace zostaną zaprezentowane zostaną na małej wystawie w "Środku". Każdy uczestnik będzie miał możliwość skopiować swój obywatelski i aktywny wzór na dostępnych (ramki) i przyniesionych (np. jasna, bawełniana torba) przez siebie materiałach. Wykonane prace po wyschnięciu i po wystawie, będą również do odbioru. 

 


termin: 8 grudnia 2017, w godzinach 16 – 21
miejsce: ŚRODEK. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki (ul. bł. Królowej Jadwigi 44b, Szczecin)
dla kogo: wszyscy zainteresowani bez względu na wiek, obowiązują zapisy

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


Warsztat poprowadzi Grzegorz Piaseczny – Absolwent Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim oraz absolwent z wyróżnieniem Grafiki na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Współautor i projektant w międzyuczelnianym projekcie pojazdu promocyjnego realizowanym na Akademii Morskiej w Szczecinie w latach 2012 – 2014. W 2015 roku uczestnik International Artist Meetings w Aarhus w Danii. Działa na polach grafiki, instalacji,malarstwa i ilustracji. Od roku 2016 Laborant w Katedrze Grafiki Artystycznej Akademii Sztuki w Szczecinie.