Mail: biuro@sektor3.szczecin.pl   Telefon: 91-350-82-99

Kalendarz wydarzeń organizacji pozarządowych

Organizacje pozarządowe tworzą wiele cennych inicjatyw. W tym miejscu można znaleźć część wydarzeń, które są tworzone przez NGOsy lub dla NGOsów. Jeśli chcesz, aby Twoje wydarzenie znalazło się w naszym kalendarzu wydarzeń organizacji pozarządowych to prosimy o maila na adres:

biuro(at)sektor3.szczecin.pl

 

Lis
18
sob
Beton. Szczecińskie spotkania z popkulturą @ Biblioteka Międzywydziałowa US
Lis 18@10:00 – Lis 19@10:30

BETON 2017 to pierwsza edycja szczecińskich spotkań z popkulturą – komiksami, książkami, filmami, serialami, grami, sztukami wizualnymi i muzycznymi, ich twórcami i pasjonatami. Z założenia ma być lokalnym minikonwentem, szczecińskim spotkaniem miłośników kultury popularnej.

W programie m. in.:

 • gielda komiksu
 • warsztaty komiksowo-kryminalen
 • konkurs cosplay
 • prelekcje
 • spotkania autorskie
 • i wiele więcej! Szczegóły wkrótce.

Organizatorem spotkań jest stowarzyszenie Pop-Art

Partnerzy:
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie
ProMedia
Biblioteka Międzywydziałowa Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecińskiego
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie
Umi no Koe
Liga Superbohaterów
Szafa Z Komiksami
Krzysztof Lichtblau – blog autorski
Sektor 3 Szczecin

Współfinansowane ze środków Miasta Szczecin 
#mikrodotacje #mikrodotacje2017

Lis
27
pon
Muzykalny Szczecin @ Szczecin
Lis 27@10:00 – 11:00

Głównym celem zadania jest pokazanie miasta Szczecin najmłodszym jego mieszkańcom nie tylko jako miejsca do życia, ale przede wszystkim jako ciekawego ośrodka kultury i edukacji kulturalnej. Do udziału w projekcie zapraszamy dzieci i młodzież z okolicznych szkół podstawowych w dwóch grupach – klasy 0-III oraz IV-VII.

Zadanie ma formę nowoczesnych lekcji historyczno- muzycznych, audycji odbywających się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia, z wykorzystaniem muzyki na żywo, gry na instrumentach klasycznych, opowiadania z udziałem prelegenta o zabytkowych miejscach miasta związanych z kulturą i ilustrowanych prezentacją multimedialną.

Wybraliśmy innowacyjną formę zajęć, by sposób przekazania wiedzy i zilustrowanie jej repertuarem z muzyki poważnej uatrakcyjnił lekcję, przyczyniając się do zainteresowania jej odbiorem i tym samym jak najlepszym zapamiętaniem informacji  – Katarzyna Kuszwara – Prezes Stowarzyszenia Via Artis.

Audycja trwać będzie 45 minut, w dwóch formach warsztatowych:

 1. skierowana do młodszych dzieci, prowadzona adekwatnie do percepcji i możliwości poznawczych
 2. do młodzieży szkół podstawowych z klas IV-VII, zawierająca więcej szczegółowych informacji i o trudniejszym repertuarze muzycznym.

By pokazać dzieciom walory edukacji artystycznej, zaprosimy do publicznej prezentacji uczniów szkoły muzycznej, by mogli przedstawić swoje umiejętności gry na instrumentach. Z doświadczenia pedagogicznego i obserwacji wiemy, iż prezentacja rówieśnicza najlepiej wpływa na skupienie uwagi i zainteresowanie małych słuchaczy.

Podczas audycji zostaną przedstawione takie instytucje kultury miasta jak:

 1. 1.Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. T. Szeligowskiego, mieszcząca się w zabytkowym budynku, po gruntownym remoncie o bogatej 70- letniej historii nauczania artystycznego na terenach Szczecina. Porozmawiamy o edukacji, instrumentarium i publicznych prezentacjach.
 2. Filharmonia Szczecińska –opowiemy o współczesnym architektonicznie budynku o ciekawej bryle, zdobytych nagrodach, działalności kulturalnej, wyjaśnimy pojęcia związane z orkiestrą, przedstawimy formy muzyczne
 3. Zamek Książąt Pomorskich – przedstawimy historię zamku, krótką historię o książętach szczecińskich, pokażemy interesujące sale i miejsca, wyjaśnimy pojęcia związane z wernisażem
 4. Opera na Zamku – opiszemy działalność instytucji historycznie i współcześnie, wyjaśnimy pojęcia związane z operą, operetką, baletem, sceną.
 5. Pałac pod Globusem – siedziba Akademii Sztuki, budynek ważny historycznie, pokażemy działalność akademii, wyjaśnimy pojęcia studia, tytuły naukowe, studio nagrań.
 6. Ratusz Staromiejski – Muzeum Narodowe oddział Historii Miasta Szczecina – wyjaśnimy pojęcia muzeum, eksponaty, wprowadzimy do krótkiej historii miasta, zapoznamy z salą koncertową.

Miejsce: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. T. Szeligowskiego w Szczecinie, al. Wojska Polskiego 115

Harmonogram:
Audycje dla uczniów szkół podstawowych klas 0-III

 • 11.10.2017 godz.10.00
 • 19.10.2017 godz.10.00

Audycje dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VII

 • 15.11.2017 godz. 10.00
 • 27.11.2017 godz.10.00

Zgłoszenia poprzez e-mail:katkus@interia.eu. Formularz zgłoszeniowy (LINK)


Serdecznie zapraszamy do udziału. Audycje są bezpłatne dzięki współfinansowaniu ze środków Gminy Miasto Szczecin. Projekt realizowany w ramach mikroDotacji we współpracy z Sektor 3 Szczecin.